×
×
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

بشین خونه؛ پول دربیار

در این روزهای کرونایی که همه در خانه قرنطینه هستیم، و به تبع بازار کسب و کارها کِساد شده، میتونیم از طریق لام تا کام با سوال پرسیدن یا جواب دادن به سوالات کسب درآمد کنیم. به همین سادگی ...

سوالات پولی

دقیقا چطوری پول دربیاریم ..؟

خیلی راحته؛ همانطور که میدونید، لام تا کام یک وب سایت پرسش و پاسخ تخصصیه، پس هم با پرسیدن و هم با جواب دادن میشه ازش پول درآورد.

بپرس، پول دربیار

اگر در لام تا کام یه سوال بپرسی و براش پول اختصاص بدی، تو میشی مالک اون سوال و اگر در آینده سوال تو، سوال کس دیگه ای هم باشه، باید هزینه سوال رو پرداخت کنه تا بتونه جواب های سوالت رو ببینه. یعنی با یه سوال خوب میتونه تا ابد برات پول دربیاره..!

جواب بده، پول دربیار

اگر در لام تا کام به سوالای پولی پرسیده شده جواب بدی، و جوابت تایید بشه، پولش میاد به حسابت. ضمنا جواب تو رو (برای سوالات پولی) فقط سوال کننده میتونه ببینه و کس دیگه ای اگه بخواد ببینه، باز باید هزینش رو پرداخت کنه. یعنی یه جواب خوب، میتونه تا ابد برات پول دربیاره..!

واقعا با یک سوال یا جواب خوب پولدار میشم؟

بله؛ لام تا کام خیلی به کپی رایت بها میده. در سوال های پولی، مالک محتواها (هم خود سوال و هم پاسخ هاش) کاربرهای منتشر کنندشون هستن. یعنی اگر کاربر دیگری بخواد پاسخ (های) سوالات پولی رو ببینه، موظفه که هزینه سوال رو پرداخت کنه؛ که این هزینه بین سوال کننده و کسی که پاسخش تایید شده تقسیم میشه. پس اگر یه سوال خوب بپرسی که سوال خیلیای دیگه هم باشه، رسما پول دار میشی!

پرسیدن اولین سؤال

چارچوب و کلیات

سوال خوب

یک سوال خوب در لام تا کام چه ویژگی هایی باید داشته باشه؟

یک سوال خوب متشکل از جزئیات کامل (در صورت نیاز، افزودن تصویر، صوت و ..) به همراه نتیجه تحقیقات و بررسی های انجام شده می باشد. هر چقدر سوال حاوی جزئیات بیشتری باشد، پاسخ های دقیق تر و بهتری دریافت خواهد کرد.

آیا کوتاه یا بلند بودن یک سوال، بیانگر خوب یا بد بودن آن است؟

خیر؛ اندازه یک سوال ارتباطی با خوب یا بد بودن آن ندارد، همانطور که در مورد قبل گفته شد، صرفا جزئیات کافی شاخص تشخیص خوب یا بد بودن یک سوال است. هدف قابل فهم بودن یک سوال از تمام جوانب مورد نیازست که به متخصصین کمک کند بهتر و راحت تر مسئله را متوجه شوند.

چه سوالاتی در لام تا کام بسته یا حذف می شوند؟

سوالاتی که حاوی مفاهیم نامناسب هستند حذف می شوند. همچنین سوالاتی که «وابسته به نظر» هستن یا در یک «حوزه نامشخص» مطرح می شوند بسته خواهند شد. لذا سوالاتی که کلی هستند و بر یک موضوع مشخص تمرکز ندارند، در لام تا کام سوالات خوبی شناخته نمی شوند.

آیا نیازی به ذکر عباراتی همچون «سلام کردن» یا «تشکر کردن» در سوال است؟

خیر؛ نیازی به ذکر عبارات اضافی و حاشیه ای نیست. محوریت اصلی یک سوال باید تمرکز بر مغز سوال به همراه تشریح جزئیات مورد نیاز با آن سوال باشد. همچنین پیشنهاد می‌شود جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه کاری سامانه لام تا کام، ویدیوهای آموزشی استفاده از سامانه لام تا کام را مشاهده فرمایید.

جواب خوب

یک جواب خوب در لام تا کام چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک جواب خوب متشکل از تشریح اصل مسئله و همچنین ارائه راهکار های عملی/تضمینی برای سوال مطرحه به همراه ذکر منبع می باشد. توصیه میشد که جهت کاربردی بودن و تفهیم بهتر جواب، از تصاویر، نمونه های عملی یا لینک های مرتبط در پاسخ استفاده گردد.

آیا پرسیدن سوال برای شفاف سازی در قالب جواب مجاز است؟

خیر؛ پیام های زیر هر سوال و جواب دقیقا به منظور ابزاری برای شفاف سازی بهتر وجود دارند. پس از قبل از پاسخ دادن به یک سوال، موردی برای شما مبهم هست، لطفا طی چندین پیام ابهامات خود را مرتفع کنید و سپس اقدام به درج پاسخ خود کنید.

استفاده از منابع آموزشی در پاسخ ها مجاز است؟

بله؛ درج منبع، نمونه عملی (دمو)، تصویر، فایل صوتی یا تصویری و هر آن چیزی که به تکمیل پاسخ شما کمک میکند مجاز است و توصیه می شود. شایان ذکر است که کپی کردن یک محتوا یا یک لینک به عنوان یک پاسخ مجاز نیست و هر پاسخ باید به خودی خود کامل باشد، از منابع خارجی صرفا به عنوان توضیحات تکمیلی باید استفاده شود.

لام تا کام..؟

اگر فکر می کنید مهارت های مورد نیاز جهت مدیریت در لام تا کام را دارید، جای شما بین مدیران لام تا کام خالیست.

مهارت‌های موردنیاز درخواست مدیریت
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم