جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
برنامه نویسان ما مشغول به کدنویسی و توسعه لام تا کام هستند، ما مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما جهت بهبود و ارتقاء کیفی وب سایت هستیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

چگونه می توانیم به طور دقیق سن قمری را محاسبه کنیم؟


3
0
103

برای انجام تمام اعمال عبادی، سن قمری مورد نظر خداوند متعال در قرآن کریم است.ازجمله این که دختران در ۹ سالگی و پسران در ۱۵ سالگی به سن بلوغ می رسند و مکلف به انجام عبادات می گردند. یا مادران باید فرزندان خود را ۲ سال کامل شیر دهند. اکنون سوال این است که چگونه باید این سال ها را به قمری حساب کنیم?

دینی دین
سوال شده در فاطمه شفی زاده
1588 امتیاز

1
من متخصص این رشته نیستم ولی حدس میزنم که چون هر سال قمری 14 روز کمتر از سال شمسی هست با این اختلاف میشه دست به محاسبه شد و این رو حساب کرد که مثلا 9 سالگی که یک دختر به سن تکلیف میرسد و باید واجبات را انجام دهد به عبارتی می شود همان 8 سال و نیم شمسی. یعنی تقریبا نیم سال باید از 9 سال شمسی کم کنید که بشه 9 سال قمری ـــنازنین برات پور در 3 ماه قبل

متشکرم. ـــفاطمه شفی زاده در 3 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

0

ببینید کار سختی نیست محاسبه کردن سن قمری. فقط کافیه تاریخ تولد خودتون رو به قمری بدونید. منطبق بر اون میتوانید با تاریخ فعلی قمری تفاضل بگیرید و سنتون محاسبه میشه. یک سری ابزار هم هستن که این کار رو براتون انجام میدن. به عنوان مثال اپلیکیشن «باد صبا» بک گزینه داره فکر میکنم با عنوان «تبدیل تاریخ» که دقیقا این تبدیل تاریخ شمسی به قمری رو براتون انجام میده.

جواب داده شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


محک