×
×
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

معرفی لام تا کام


استارت آپ لام تا کام یک پروژه علمی-اجتماعی، پیاده سازی شده در قالب یک وب سایت پرسش و پاسخ (سوال و جواب) تخصصی می باشد. اهداف این پروژه مبتنی بر اشتراک گذاری دانش کاربرانش و ثبت آن ها به صورت طبقه بندی شده و ساخت یافته می باشد. حوزه کاری آن محدود به عناوین به خصوصی نمی باشد. کلیه سوالاتی که از نظر محتوایی و مفهومی معتبر باشند شرایط درج و پاسخدهی در لام تا کام را دارا می باشند. اساتید و مدیران پروژه سعی بر آن دارند تا در اسرع وقت و با بهترین کیفیت (و تا جای ممکن با ذکر منبع) نسبت به پاسخدهی به سوالات اقدام کنند. همچنین این انتظار از کاربرانی که سعی در پاسخدهی به سوالات دارند نیز می رود. کلیه فرآیند های لام تا کام از قبیل سیستم رای دهی، پیام گذاری، پاسخدهی، طرح سوال و ... تماما مبتنی بر استاندارد های پروژه های پرسش و پاسخ می باشند.

رویکرد اصلی پروژه، تسهیل کردن امور کاربران است. به این معنی که کاربران با درج سوال خود (به عنوان مثال سوال حقوقی) می توانند در کمترین زمان، بدون اتلاف زمان خود در ترافیک و صف انتظار، بدون پرداخت هزینه آنچنانی می توانند مشکل و پرونده حقوقی خود را در معرض بررسی چندین وکیل پایه یک دادگستری قراره دهند و نظرات آنان را نسبت به پرونده خود بدانند. همچنین برای سوالات پزشکی، می توانند با طرح بیماری خود، نظر و راهکار چندین پزشک متخصص را دریافت کرده و با آنان گفتگو کنند و به همین شکل برای کلیه سوالات در دسته های مختلف. شایان ذکر است که امکان طرح سوال و یا پاسخ بدون درج نام نویسنده وجود دارد.

کاربران لام تا کام دارای امتیازی می باشند که اعتبار آنان را در سامانه مشخص می کند. پیاده سازی مکانیسم کسب و کسر امتیازات به بهترین نحو ممکن پیاده سازی شده است. بطوری که امکان وارسی امتیازات کاربران در دسته های مشخص شده وجود دارد. امتیازات حاصله در لام تا کام به افراد اعتبار بخشیده و می توانند در رزومه کاری خود به آن ها اشاره کنند.

دسته لام تا کام


یکی از دسته های موجود در وب سایت، دسته لام-تا-کام می باشد. کلیه سوالات مرتبط با پروژه لام تا کام در این دسته قرار می گیرند. سوالی از قبیل کاربری لام تا کام، تکنولوژی های بکار رفته، ایرادات و اشکالات پروژه و کلیه سوالاتی از این جنس باید با دسته لام-تا-کام علامت گذاری شوند.
این دسته با مضمون متا (توضیحات) ساخته شده است و با رویکرد دریافت بازخورد کاربران و مجهولات آنان و پاسخگویی به کلیه آنها (اعم از سوالاتی مرتبط با استراتژی پروژه، سیاست های آن، برنامه های ورود به مارکت، نحوه توسعه و نگهداری پروژه و ...) طراحی شده است.

پرسش های رایج (FAQ)


لیستی از 8 سوال متداول در لام تا کام به همراه پاسخ:

  1. دسترسی ها در لام تا کام به چه صورتی می باشند و مبتنی بر چیست؟ دسترسی ها مبتنی بر امتیاز کاربر و نقش آن در سامانه دارد. کلیه امور مرتبط با اعتباربخشی (رای دهی) و اظهارنظر (پیام دادن) مبتی بر امتیاز کاربر می باشد. چرا که امتیاز هر کاربر بیانگر میزان تخصص وی در سامانه می باشد. همچنین کلیه امور مدیریتی، یکپارچه سازی اطلاعات و سامان دادن آن ها وابسته به نقش کاربر می باشد که در حال حاضر فقط دو نقش «کاربر» و «مدیر» در سامانه تعریف شده اند. شایان ذکر است که جهت جلوگیری و حذف محتوای نامناسب و نامربوط، کلیه امور مربوط به گزارش دهی ها برای عموم کاربران با هر امتیاز و نقشی قابل انجام می باشد.
  2. مبالغ اختصاص یافته به سوالات به چه صورتی محاسبه شده و دلیل کسری مبلغ اختصاص داده شده به سوال نبست به مبلغ واریز شده چیست؟ در صفحه «قوانین و مقررات» و در بخش «تراکنش های مالی»، شرایط مالی به تفصیل و به صورت دقیق تشریح شده اند. همانطور که در صفحه مذکور مطرح شده، 60 درصد از مبالغ اختصاص داده شده به سوال تعلق می گیرد. پس در صورت اختصاص 5000 تومان، 3000 تومان (60 درصد) آن به سوال تعلق گرفته و 1000 تومان (20 درصد) آن پس از تایید یک پاسخ توسط پرسشگر، به وی عودت داده خواهد شد. (1000 تومان (20 درصد) مابقی هم به عنوان کارمزد به لام تا کام تعلق خواهد گرفت)
  3. آیا در طرح سوال و پرسیدن آن و همچنین پاسخدهی به سوالات محدودیتی وجود دارد؟ و در صورت وجود، شرایطی جهت تغییر آن ها وجود دارد؟ بله، در پرسیدن سوال محدودیتی از جنس «زمان وابسته به کمیت» وجود دارد. به این معنی که هر کاربر می تواند تعداد محدودی سوال در سامانه ثبت کند (به عنوان مثل در هر ساعت 1 سوال، در هر روز 6 سوال، در هر هفته 20 سوال و ...). این محدودیت ها به منظور جلوگیری از طرح سوال های تکراری، کم کیفیت و اسپمرها می باشد. شایان ذکر است کاربرانی که مجموع رای غالب سوالاتشان منفیست، برای مدتی مشخص از طرح و ثبت سوال در سامانه محروم خواهند شد. همچنین در پاسخدهی به سوالات رایگان در روز محدود به درج 100 پاسخ می باشد. شرایط کسب توانایی پاسخدهی به سوالات غیر رایگان هم در صفحه «قوانین و مقررات»، بخش «چارچوب و الزامات» ذکر شده است (پاسخدهی به حداقل 2 سوال رایگان در روز یا 5 سوال رایگان در هفته و یا ...). این قسم محدودیت ها ثابت بود و در هیچ صورتی قابل تغییر نمی باشند.
  4. دلیل پینگ کردن کاربران چیست و نحوه انجام آن به چه صورتی می باشد؟ در اصطلاح «پینگ کردن» و یا «صدا زدن یک کاربر» بدان معنیست که برای کاربر مورد نظر یک اعلان (Notification) ارسال شود که وی را به مطالعه پیام ارسال شده آگاه تر سازد. جهت انجام این کار، باید از کاراکتر @ استفاده شود. پس از درج این کاراکتر و سپس نوشتن اولین حرف از نام کاربر، اسامی قابل پینگ کردن نشان داده خواهند شد که شما با انتخاب هر کدام آن ها و سپس در ادامه نوشتن پیام خود می توانید پیام خود را به همراه یک اعلان ارسال کنید. شایان ذکر است که این مکانسیم صرفا در بخش پیام های زیر هر پست وجود دارد.
  5. نحوه کار با ویرایشگر لام تا کام به چه صورتی می باشد و دلیل دیدن علائم انگلیسی در لابلای متون نوشتاری چیست؟ ویرایشگر لام تا کام مختص این پروژه طراحی شده است که از قواعد markdown استفاده می کند. در بالا - سمت راست ویرایش گر دکمه توضیحات به همراه مثال وجود دارد. همچنین دکمه های میانبر دیگری جهت برجسته کردن کلمه، ساختن عنوان و ... نیز در نوار بالای ویرایشگر قابل دسترسیست. همچنین شما قادر هستید که با نوشتن کد هم فرمان، آن را بر متن مورد نظر اعمال کنید. پس دلیل مشاهده یک سری علائم و واژگان انگلیسی، طبیعی بوده که جهت اعمال ویرایش ظاهری متن نوشته شده می باشند. لازم به ذکر است که در پایین ویرایشگر یک پیش نمایش از متن تایب شده در نمایشگر قابل مشاهده می باشد.
  6. امتیازات حاصله در لام تا کام به چه صورتی می باشد و آیا قابل خرید هستند؟ امتیازات حاصله، مبتنی بر رای های کسب شده وی و تایید شدن پاسخ های او می باشند. در صفحه «قوانین و مقررات»، در نکته انتهایی بخش «دسترسی ها و امتیازات» عدد دقیق امتیاز کسب شده ذکر شده در موارد مختلف است. تمام اعتبار و جایگار کاربر در سامانه لام تا کام مبتنی بر امتیاز وی در دسته هایی که فعالیت داشته می باشد و امتیازات به هیچ عنوان قابل خرید و فروش نمی باشند.
  7. شرایط تسویه حساب به چه صورتیست و تکلیف مبالغ حاصله متاخر چگونه است؟ همانطور که در صفحه «قوانین و مقررات» در بخش «تراکنش های مالی» ذکر شده است، تسویه حساب ها با یک تاخیر چند ساعتی همراه هستند و حداقل مبلغ موجود در صندوق جهت ثبت درخواست تسویه حساب 1000 تومان می باشد. همچنین روزانه هر کاربر 2 مرتبه اجازه ثبت این درخواست را دارد. مبالغ حاصله متاخر (که از بازدیدکنندگان سوالات غیر رایگان کسب می شوند) در متعلق به کاربر بوده و در صندوق وی در سامانه لام تا کام نگهداری خواند شد.
  8. ارجاع دهی به مطالب لام تا کام چگونه است؟ آیا آدرس ها موقت هستند؟ کلیه سوال ها، جواب ها، پست های موجود در بانک های اطلاعاتی لام تا کام و حتی پیام های درج شده در زیر پست ها دارای آدرس یکه مختص به خود می باشد. با کلیک کردن بر روی محتوای هر پست و یا پیام و نگه داشتن کلیک به مدت 2 ثانیه، پنجره ای حاوی آدرس آن مطلب وجود دارد که با کپی کردن و انتشار آن در هر کجا می توانید به آن مطلب ارجاع (reference) دهید. کلیه آدرس ها یکه و ثابت خواهند بود و هیچگاه عوض نخواهند شد.
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم