×
×
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

چارچوب و الزامات


سامانه لام تا کام رعایت کلیه مسایل فرهنگی را در راس امور سامانه قرار داده و امیدوار است با کمک اعضای سامانه این امر محقق شده و محیطی آزاد، سالم، فعال و پر انرژی را برای طرح سوالات مختلف و رفع نیازمندی های اقشار گوناگون جامعه فراهم سازد. بدین منظور از شما خواهشمندیم در اجرای هرچه بهتر این موارد ما را یاری فرمایید.

 1. کابران در صورتی توانایی پاسخگویی به سوالات غیر رایگان را خواهند داشت که به 1 سوال رایگان در روز، 5 سوال رایگان در هفته، 12 سوال رایگان در ماه و یا 100 سوال رایگان در سال پاسخ داده باشند. لازم به ذکر است که پس از گذشت حداقل 1 ساعت، پاسخ‌های درج شده در این پروسه لحاظ خواهند شد. مجموع امتیازات دریافتی پاسخ‌ها باید معادل 0 و یا بالاتر باشد..
 2. هر کاربر می تواند در هر ساعت 1 سوال، در روز 6 سوال، در هفته 20 سوال و در ماه 50 سوال ثبت کند. با توجه به محدودیت در ردج سوال جدید، در صورت نیاز به تغییرات جزئی در سوال خد، بجای درج سوال جدید، سوال درج شده ی خود را ویرایش کنید.
 3. حذف سوال پرسیده شده در صورتی که رای مثبت کسب کرده باشد، یا یک پاسخ با رای مثبت و یا دو پاسخ برای آن درج شده باشد، امکان پذیر نیست.
 4. کلیه پست هایی (هم سوالات و هم جواب ها) که به صورت ناشناس درج می شوند، در هیچ صورتی توسط سایرین قابل شناسایی نمی باشند. در جستجوی پیشرفته نیز پست های ناشناس فقط برای مالک پست نمایش داده می شوند.
 5. سوالات و جواب ها با داشتن کیفیت فنی و نگارشی مقبول به همراه جزئیات مورد نیاز طرح شوند.
 6. از طرح سوال های پرسیده شده به صورت مجدد خودداری فرمایید.
 7. هر کاربر مجاز به ارسال حداکثر 5 پیام جدید در یک روز به کاربران مختلف می باشد. پس از ارسال یک پیام به یک کاربر، مادامی که ارسال کننده از آن کاربر پاسخی دریافت نکرده باشد، قادر به ارسال مجدد پیام به وی نمی باشد.
 8. مسائل اخلاقی را حین ارسال سوال ها و جواب ها رعایت فرمایید.
 9. از مطرح کردن هرگونه سوال که سبب تشویش افکار عمومی می شود خودداری فرمایید.
 10. رعایت مسائل اخلاقی، احترامات و اعتبار طرفین در کلیه پیام های ارسالی الزامیست

لازم به ذکر است قبل از درج سوال خود، آن را در بانک اطلاعاتی جستجو فرمایید. امید است با رعایت شئونات اجتماعی و مسائل اخلاقی، محیطی سازنده و رو به رشد را برای یکدیگر ایجاد نماییم.

دسترسی ها و امتیازات


امتیازات در لام تا کام مطابق میزان فعالیت مفید کاربران بدست می آیند. سوال و یا پاسخ های خوب که رای مثبت به دست می آورند باعث کسب امتیاز برای نویسندگانشان می شوند. حتی پیام هایی که در زیر پست ها درج می شود، در صورتی که تکمیل کننده آن پست باشد یا نکته ای مرتبط با آن پست باشد و رای دریافت کنید نیز سبب افزایش امتیازات نویسندکانشان می شوند. شایان ذکر است که در صورت انتشار مطالب بی کیفیت توسط کاربر و دریافت رای منفی، از امتیاز کاربر کسر خواهد شد. در راستای حفظ تورم امتیازات و ارزشمند سازی آنها، کسب امتیاز در لام تا کام مستلزم محتوایی ارزشمند و مفید می باشد. پس جهت کسب و حفظ امتیازات خود، مطالب سودمند را منتشر کرده و از محتوای تکراری و یا کم ارزش خودداری فرمایید.

حداقل 1 امتیاز جهت پرسیدن سوال و حذف آن، نشانه گذاری پست به عنوان پست محبوب حداقل 3 امتیاز جهت نشانه گذاری پست و یا پیام های درج شده در زیر آن به عنوان محتوای نیازمند به بررسی توسط مدیر (و یا داشتن نقش مدیریت) حداقل 5 امتیاز جهت ارسال پیام به کاربران دیگر حداقل 10 امتیاز برای کسب مجوز دادن رای به پیام های درج شده در زیر پست ها حداقل 15 امتیاز برای کسب مجوز دادن رای مثبت به پست ها حداقل 50 امتیاز برای انتشار پیام در زیر پست ها حداقل 125 امتیاز برای کسب مجوز دادن رای منفی به پست ها حداقل 1500 امتیاز برای ویرایش پست های دیگران (و یا داشتن نقش مدیریت) حداقل 5000 امتیاز برای بستن سوالات به عنوان سوال تکراری، موضوع نامربوط، محتوای تبلیغاتی و یا ... (و یا داشتن نقش مدیریت) حداقل 8000 امتیاز برای افزودن برچسب جدید (و یا داشتن نقش مدیریت) داشتن نقش مدیریت جهت حذف پست ها و یا پیام ها

در صورت مشاهده هر گونه تخلف توسط کاربر، وی به مدت مشخصی (بدون احتساب امتیازات)، قادر به انجام فعالیت در حوزه ی تخلف نخواهد بود. به عنوان مثال کاربری که به کررات و بدون بررسی محتوان پست یا پیام به آن رای میدهد، در ابتدا برای مدتی کوتاه و در صورت تکرار آن برای همیشه قادر به رای دادن نخواهد بود.


نکته: امتیازات حاصله بدین صورت می باشد که در ازای کسب هر رای مثبت برای سوال، 5 امتیاز، برای جواب 10 امتیاز، برای پیام 1 امتیاز به امتیازات کاربر اضافه خواهد شد. رای های منفی باعث کسر 2 امتیاز از امتیازات کاربر می شود. همچنین در صورت تایید شدن پاسخ کاربر، 15 امتیاز به امتیازات وی و 2 امتیاز به امتیازات پرسشگر اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که اعطای دسترسی ها با تاخیر حداکثر 100 ثانیه ای پس از کسب امتیازات همراه خواهند بود..

تراکنش های مالی


با تشکر از شما به خاطر انتخاب سرویس پرسش و پاسخ لام تا کام و ضمن خوشامدگویی از شما دوستان عزیز درخواست می کنیم که مقررات مربوط به تراکنش های مالی لام تا کام را با دقت مطالعه فرمایید و درحین فعالیت خود آن ها را لحاظ فرمایید.

 1. درخواست وجه تنها از طریق تکمیل فرم مربوطه امکان پذیر خواهد بود
 2. تمامی تراکنش های مالی لام تا کام از طریق پایا (شماره شبا) صورت می پذیرد
 3. پس از تایید وجه درخواستی، زمان واریز بین 3 تا 24 ساعت متغیر خواهد بود
 4. پیگیری وضعیت درخواست وجه، واریز و سوابق دریافت وجه از طریق منوی درخواست وجه قابل دسترسی است
 5. روزانه هر کاربر مجاز به ارسال حداکثر دو درخواست دریافت وجه (تسویه حساب) می باشد
 6. حداقل مبلغ افزایش اعتبار حساب کاربری و یا تسویه حساب 1000 تومان می باشد.
 7. عملیات تسویه حساب به صورت کاملا رایگان صورت می پذیرد بدیهی است تراکنش های ریز بانکی و کارمزد بانکی از حساب کاربر کسر می گردد
 8. حداقل مبلغ پرسیدن یک سوال غیر رایگان (جهت دریافت پاسخ هایی سریع تر و با کیفیت بیشتر) 5 هزار تومان می باشد.
 9. حداقل مبلغ حمایت کردن از یک سوال غیر رایگان (جهت دریافت پاسخی با کیفیت تر و همچنین مشاهده پاسخ ها) 3 هزار تومان می باشد.
 10. هزینه مشاهده پاسخ (های) سوالات غیر رایگان 20 درصد از مبلغ سوال محاسبه می شود. این مبلغ همواه حداقل 3 هزار تومان و حداکثر تا سقف 10 هزار تومان قابل افزایش خواهد بود. شایان ذکر است که این فرایند پس از تایید پاسخ ارائه شده توسط شخص پرسشگر صورت می‌پذیرد.
 11. نحوه تقسیم مجموع مبالغ اختصاص داده شده به این صورت می باشد: 20% برای سوال کننده، 60% برای پاسخ دهنده، 20% برای لام تا کام
 12. برای سوال های غیر رایگان، در صورتی که سوال کننده، پاسخ خود را به عنوان پاسخ تایید شده انتخاب کند، فقط همان مبلغ 20% پاسخ دهنده به وی تعلق خواهد گرفت و از مبلغ 60% پاسخ دهنده بی بهره خواهد ماند.

بدیهی است به منظور ایجاد فضایی فرهنگی و مناسب برای اقشار مختلف جامعه، در صورت عدم رعایت مقررات، از ادامه فعالیت عضو خاطی جلوگیری به عمل آمده و یا به تناسب، از امتیازات وی کسر خواهد شد.

×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم