جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
لطفا از کمپین بشین خونه؛ پول دربیار دیدن فرمایید.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

هدف از زندگی چیست؟


0
0
50

ببینید سوال خیلی ساده‌ست و برای همه هم سواله. پاسخ ندادن به این سوال به صورت زیرپوستی یعنی ول‌معطل بودن. با هر عقیده‌ای که دارین، فک می‌کنین هدف از زندگی چیه؟ همه یه روز به دنیا میان، یه روز می‌میرن، حالا این وسط یه کارایی می‌کنن. این کارها به چه هدفیه؟ بعضیا الان میان میگن رضای خدا. بنده‌ی خدا، رضای خدا یعنی چی؟ یعنی من زندگی کردم که خدا ازم راضی باشه؟ خدا یعنی ما رو آفریده که ما کاری کنیم که خدا از ما راضی باشه؟ بعضیا میان میگن ما ماده‌ایم، دنیا هم ماده‌س، ما هر کاری کنیم دنیا هم همونو بهمون برمی‌گردونه، پس ما باید کار خوب کنیم و هدفمون این باشه که آدم خوبی شیم. خب فرض کن آدم بدی شدیم، بعدش؟ بعدش دنیا ما رو مجازات می‌کنه؟ زکی. اصلا بیاین فرض کنیم آدم خوبی شدیم رفتیم بهشت. بعدش؟ یا یزید شدیم و فیهاخالدون رفتیم جهنم. بعدش؟

سبک-زندگی دین
سوال شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

0

یک ویدیوی خوب راجع به هدف از خلقت انسان دیدم که فکر میکنم در پاسخ سوال شما مناسب باشه:

ویرایش شده در 17 روز قبل
جواب داده شده در سروش قادری نسب
680 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


2

اینکه میگید سوال خیلی هاست اینطور نیست ؛ چون پس از سالها پاسخ به سوالات و شبهات تازه این سوال را شنیدم که فردی بگه خب آخرش چی ؟!

خب به دنیا اومدیم برای به کمال رسیدن ، و نتیجه این کمال هم بهشت است. مخالفش میشه عدم کمال و خلود جهنم ، دیگه اول و آخر نداره!

چرا ما فکر میکنیم هر کاری بکنیم باید علت داشته باشه ، اینکه ما به پدر و مادر خدمت میکنیم آیا علت داره ؟! مثلا شاید یک مسلمون بگه بله علتش رضای خدا و در نهایت بهشت است‌. ولی خب این علت نیست این هدف است. چون اگر علت بود باید هیچ احدی جز مسلمین به پدر و مادر خدمت نمیکردند. چون اونا که به جزا و پاداش معتقد نیستند. پس خالق مارا آفریده چون خالقه ؛ خالق هم باید خلق کند تا خالق باشد و گرنه خالق نیست. حال تکلیف مخلوق چیست ؟! جزء‌محسنین باشیم یا ظالمین ؟! خود دانی ، مختاریم. اجباری نیست. خوب بودن و تمایل به نیکی نقطه ای تو ذات هر آدمی است حتی شمر . حتی ترامپ ؛ اصلا علتش نمیتونه بهشت و جهنم باشه ، مهم اینه که اون نقطه را دریابیم ، اگر شمر ، شمر شد به خاطر این بود که این نقطه را جذب نکرد و شد شمر .

جواب داده شده در هادی منتظرالقائم

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک