جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

حضرت محمد


1
0
147

حضرت محمد کی به دنیا آمد

علمی دین
سوال شده در Mohammed Barber
6 امتیاز


برگرفته از سایت برنا: « سال دقیق ولادت حضرت محمد(ص) مشخص نیست، ابن هشام و برخی دیگر، ولادت او را در عام الفیل نوشته‌اند، اما مشخص نیست که عام الفیل به طور دقیق چه سالی بوده است؛ از آنجا که تاریخ‌نویسان، درگذشت پیامبر اسلام (ص) را در سال ۶۳۲م نوشته‌اند و او هنگام وفات ۶۳ ساله بوده، می‌توان تولد پیامبر را بین ۵۶۹ تا ۵۷۰م حدس زد.» ــ مریم نادري در 3 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

3

سلام بر شما دوست عزیز.

بنابر روایاتِ مورخان، ۲ تاریخ برای تولد حضرت محمد ص نقل گردیده است;

یکی از آنها، به عقیده ی اهل سنت، ۱۲ ربیع الاول است.

و دیگری، به عقیده ی شیعیان، ۱۷ ربیع الاول است.

که بازه ی زمانیِ میانِ این دو تاریخ، یک هفته است، که به دلیل ایجاد یکپارچگی و همدلی میان مسلمانان ، امام خمینی ره، این یک هفته را ،هفته ی وحدت شیعه و سنی نام گذاری کردند. و همگی باهم ، این هفت روز را جشن می گیرند. (شیعه و سنی)

اما اینکه حضرت محمد ص، در چگونه دوره ای به دنیا امد، باید گفت:

در زمان تولد ایشان، مردم در دوره ی جاهلی و اوج ذلت به سر می بردند.

از جمله اعمالی که جاهلیان در آن زمان انجام می دادند ، که کاملا خلاف عقل و منطق بود، عبارتند از: بی سوادی، زنده به گور کردن دختران، نگاه کردن به زنان به شکل ابزار جنسی، گرایش به خرافات و شعرهای با محتوای پست و عشق حیوانی و شراب و بُت پرستی و غارت و جنگ و شکار و غیره.

و همان گونه که خداوند متعال ، بعد از هر اوج سیاهی، روشنایی را قرار می دهد، که به تعبیر قرآن: (اِنّ مَعَ العُسر یُسرا) است، با تولد حضرت محمد ص، امید و روشنایی برای مردم جاهلیت تولد یافت. و با مبعوث شدن ایشان به مقام نبوت، و انجام امر هدایت، این امید، به اوج خود رسید .

زیرا حضرت محمد ص، با دعوت مردم به عقل و خرد و علم و مهربانی و نوع دوستی، و اجرای عدالت، و مبارزه با تبعیض های مختلف، و ارزش دادن به مقام زن و دختران ، جامعه ی سیاه را به جامعه ی سفید تبدیل نمود.

در مجموع: در تاریخ اعراب، ۲ دوره ی جاهلی وجود دارد:

دوره ی اول، قبل از تولد حضرت ابراهیم بوده. و جاهلی دوم، از زمان حضرت ابراهیم تا زمان بعثت پیامبر اکرم ص بوده است.

موفق باشید......

جواب داده شده در فاطمه شفی زاده <m>★</m>
4025 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک