جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

محاسبه مقدار نیرو


4
1
1002

سلام دوستان

سد استوانه ای شکل زیر را در نظر بگیرید که از دو طرف آب بر آن اثر می کند. قطر و طول این سد به ترتیب 2 و 4 متر است، مقدار نیروی برآیند که از طرف سیال بر این سد بر جهت افقی وارد می شود چند KN است؟ توضیح تصویر

علمی فیزیک
سوال شده در جواد ابراهیمی
86 امتیاز


ببخشید من یک سوال داشتم . در فیزیک برای محاسبه مقدار نیروی فرایند از واحد KN استفاده میشه . میشه بفرمایید بیانگر چی هستش این واحد؟ ــ نازنین برات پور در 2 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

7

در محاسبه نیروی افقی وارد بر یک سطح خمیده، کافی است تصویر سطح خیس در جهت محور y را در نظر گرفته و مقدار فشار هیدرواستاتیکی وارده بر مرکز سطح آن را محاسبه و در مساحت سطح خیس ضرب کنیم تا نیروی وارده در جهت افقی حاصل شود. برای شکل مد نظر، مرکز سطح دو سطح چپ و راست استوانه به ترتیب زیر است. فاصله مرکز سطوح خیس شده سمت راست و چپ سد از سطح آزاد آب رابطه فشار نیروی هیدرواستاتیکی به شکل زیر است. توضیح تصویر که hc فاصله مرکز سطح خیس شده از سطح آزاد سیال و A مساحت سطح خیس است. برای آب در سمت چپ و راست سد، نیروی وارده به ترتیب برابر است با توضیح تصویر برایند نیروی وارده بر سد برابر اختلاف این دو نیرو و به سمت راست خواهد بود. توضیح تصویر

تذکر: ابعاد داده شده در صورت سوال صحیح نمی‌باشند. از ارتفاع آب سمت چپ مشخص است که قطر استوانه سد 3 متر است ولی در صورت سوال 2 متر ذکر شده است. پاسخ با فرض قطر 3 متر ارائه شد.

جواب داده شده در سعید شکوهیان
1003 امتیاز


آقا سعید یه دونه ای خیلی با حوصله توضیح میدی عالی ــ سعید مرادی در 3 سال قبل
3
@سعید.مرادی قربونت آقا سعید. سعی می‌کنم جواب به شکلی باشه که اگه روابط و اصول یادشون رفته باشه نیازی به مراجعه به کتاب نداشته باشن و بقیه دوستان هم اگه مطالعه کنن جواب رو به عنوان یه مثال راهنما باشه براشون. امیدوارم که مفید بوده باشه. ــ سعید شکوهیان در 3 سال قبل

آقا ممنون... مثل همیشه عالی بود ــ جواد ابراهیمی در 3 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک