جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
برنامه نویسان ما مشغول به کدنویسی و توسعه لام تا کام هستند، ما مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما جهت بهبود و ارتقاء کیفی وب سایت هستیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

بهترین پاسخ در جواب thank you در زبان انگلیسی چیست؟


1
0
5889

می خوام بدونم کسایی که زبان مادریشون انگلیسی هست در پاسخ تنکیو thank you چی می گن؟ توی دانشگاه من یاد گرفته بود که در جواب thank you میشه اینا رو گفت:

Not at all
یا Don't mention it

ولی جدیدا توی روزنامه ها، پادکست ها و فیلم های به زبان انگلیسی خیلی به ندرت این عبارات مذکور رو می‌شنوم. بجاش اینا رو می‌شنوم:

You're welcome
یا It's OK
یا My pleasure
یا No problem

خب الان سوال من اینه که یک سری گزینه وجود داره برای پاسخ دادن به thank you، اوکی، ولی چه موقع از کدومش باید استفاده کرد؟ من تجربه ی زیادی ندارم توی انگلیسی و به صورت حرفه ای نمی تونتم تشخیص بدم فرقشونو که پارامترای انتخاب جواب مناسب از بین گزینه های موجود برای پاسخ دادن به عبارت thank you چیه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

زبان شناسی انگلیسی
ویرایش شده در 6 ماه قبل هانیه پورزنگنه
9884 امتیاز
سوال شده در هانیه پورزنگنه
572 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

به صورت قاطعانه و رسمی که خب باید گفت بهترین پاسخ برای thank you عبارت زیر هست:

You're welcome

که تعریفش توي Wiktionary میشه:

1907 (as reply to “thank you”).

و همونطور که می دونید as reply to یعنی به «عنوان پاسخ» در جمله بالا. به طور کلی، عبارات:

  • Not at all
  • Don't mention it

خیلی به ندرت استفاده میشن به عنوان پاسخ thank you. ولی بجاش No problem خیلی رایجه (که گاها حتی به صورت np هم توی نوشتار ازش استفاده می کنن).

نکته: من شخصا اگه بخوام برداشت خودم رو نسبت به استفاده انگلیسی زبان ها از عباراتی که توی سوالت ذکر شده بگم، باید بگم که اونا وقتی بخوان درباره یک موضوع معمولی تشکر کنن از این عبارات استفاده می کنن: (به ترتیب رایج بودن)

▶️ You're welcome
▶️ No problem
▶️ Don't mentioned it
▶️ Not at all

و وقتی که بخوان از درباره چیزی تشکر کنن که واقعا براشون مهم و ارزشمند بوده، میگن:

My pleasure
ویرایش شده در 5 ماه قبل
جواب داده شده در سعید مرادی
1122 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


محک