جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

معنی و همینطور مفهوم جمله زیر چیست؟


2
2
998

ﺗﻮ اﯾﻦ ﺟﻤﻠﻪ (ﮐﻪ ﻣﻄﻤﺌﻦ ﻧﯿﺴﺘﻢ روي ﺧﻮد ﺟﻤﻠﻪ درﺳﺘﻪ ﯾﺎ ﻧﻪ ):

I cannot go or not go.

آﯾﺎ ﺗﺮﺟﻤﻪ اش ﻣﯽ ﺷﻪ: ﻣﻦ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﻢ ﺑﺮم ﯾﺎ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﻧﻢ ﻧﺮم؟ ﻣﻔﻬﻮﻣﺶ ﭼﯿﻪ؟ ﯾﻌﻨﯽ ﻣﻦ ﻧﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﻢ ﺑﺮم ﻧﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﻧﻢ ﻧﺮم؟ ﮐﻼ ﺳﺎﺧﺘﺎر اﯾﻦ ﺟﻤﻠﻪ از ﻧﻈﺮ ﮔﺮاﻣﺮي درﺳﺘﻪ؟، ﭼﻮن اﮔﻪ ﺟﻤﻠﻪ رو ﺑﺎز ﮐﻨﯿﻢ ﻣﯽ ﺷﻪ:

I cannot go or cannot not go.

نظر شما چیه؟ لازم به توضیح هست این رو از روی این جمله ساختم :

we cannot consciously act or not act toward it.
زبان شناسی انگلیسی
سوال شده در مسعود جعفرزاده
497 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

4

مسلما I cannot not go از نظر ساختاری غلط می باشد، اما از نظر منطق معنایی نمی تواند اشتباه باشد. اشکال آن از لحاظ ساختار گرامری جمله می باشد نه از معنای خود جمله! بین cannot و not بایستی حتما یک فعل داشته باشیم

جواب داده شده در احسان شریفیان
1568 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک