جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
برنامه نویسان ما مشغول به کدنویسی و توسعه لام تا کام هستند، ما مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما جهت بهبود و ارتقاء کیفی وب سایت هستیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

محاسبه مساحت ورقه مسی بعد از افزایش دما


1
0
77

دوستان من یک سوال دارم مرتبط با درس فیزیک در مقطع 10 رشته علوم تجربی. متن سوال اینه:

مساحت یک ورقه مسی 2500 سانتیمتر مربع است. اگر دمای این ورقه را 50 درجه سلسیوس افزایش دهیم، مساحت آن چقدر افزایش خواهد یافت؟

a = 1/7 * 10 ^ (-5)   1/°C

اینم از تصویر فرمول:

توضیح تصویر

علمی فیزیک
ویرایش شده در 3 ماه قبل
سوال شده در سعید غلامی
334 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

3

میزان افزایش مساحت یک سطح در اثر افزایش دما طبق رابطه زیر قابل محاسبه است.

توضیح تصویر

که توضیح رابطه فوق به شرح زیر است:

  • ∆A تغییرات مساحت
  • A مساحت اولیه
  • α ضریب انبساط
  • ∆Ѳ تغییر دما

پس طبق داده های سوال و جای‌گذاری آنها در فرمول مطروحه، داریم:

توضیح تصویر

موفق باشید.

ویرایش شده در 2 ماه قبل سجاد شفی زاده <m>★</m>
9795 امتیاز
جواب داده شده در سعید شکوهیان
546 امتیاز


مرسی خیلی عالی بود دمتون گرم. من یک سوالی فقط دارم شما بجای A از مساحتی که توی سوال داده بود استفاده کردید که سانتی‌متره ولی نهایتا جوابتون شده سانتی متر به توان 2. میشه بپرسم یعنی چی؟ چطوری توان 2 به وجود اومد؟ مرسی دوباره میگم خیلی خوب جواب دادید ـــسعید غلامی در 2 ماه قبل

خواهش می‌کنم. اگه به صورت سوال دقت کنید، می‌بینید که خود سوال مساحت رو برحسب سانتی‌متر مربع گزارش کرده که البته جز این هم نباید باشه. ـــسعید شکوهیان در 2 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


وردپرس یاد. مرجع آموزش وردپرس
یک تیم پر تلاش و خلاق که تخصص اصلی آن ها تولید محتوا می باشد و قصد دارند با وردپرس یاد مرجعی حرفه ای و تخصصی برای آموزش کامل وردپرس از پایه تا پیشرفته باشند.

تبلیغات تصویری


محک