جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
لطفا از کمپین بشین خونه؛ پول دربیار دیدن فرمایید.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا عبارت is been در زبان انگلیسی صحیح است؟


4
0
355

من یک جمله ای نوشتم به این شکل:

It's a website which is been launched for about 2 years ago.

میخواستم بدونم به لحاظ گرامری صحیحه؟ این رو مطمینم که have/has been p.p صحیحه و اون p.p داره به شکل سوم فعل اشاره می کنه. ولی این رو نمیدونم که آیا میشه از is و been هم پشت سر هم - مشابه مثال بالا - استفاده کرد یا نه؟

زبان شناسی انگلیسی گرامر
سوال شده در سجاد شفی زاده <m>★</m>
10.9k امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

3

بعد از فعل is به عنوان فعل کمکی، می‌شه از pp استفاده کرد، منتهی فقط برای افعالی که مفعول دارند، چون is + pp شکل مجهول درست می‌کنه مثلا:

i am drunk / he is killed / we were frightened

از اونجا که فعل to be به عنوان فعل اصلی، مفعول نداره، نمی‌شه بعد از is از been استفاده کرد.

توضیح ساختار have + been + pp : در این عبارت، کلمه‌ی have برای ساخت زمان کامل و کلمه‌ی been برای ساخت جمله‌ی مجهول اورده شده اند و اگه به جای have از to be استفاده بشه در واقع یک فعل مجهول، دوباره مجهول شده، که امکان پذیر نیست

جمله‌ی مثال یک اشکال دیگه هم داره، یعنی حتی اگه تو مثال، به جای is از has استفاده کنید، باز هم اشتباهه، اون هم به این دلیل که for 2 years ago رو به کار بردین.

جواب داده شده در متین غلامی
373 امتیاز


متوجه شدم، ممنونم بابت توضیحاتتون .. ــ سجاد شفی زاده در 1 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


2

نه فعل be مجهول نمیشه مثل اینه ک بگید او بوده شده است

جواب داده شده در Mohammad Beigi
631 امتیاز


آها که اینطور مرسی از شما ــ سجاد شفی زاده در 1 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک