جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
درگذشت تلخ و جانسوز مهسا امینی را به تمام مردم ایران تسلیت عرض میکنیم؛ امید داریم که من بعد شاهد این قسم وقایع تلخ و ناگوار در کشور عزیزمان ایران نباشیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا «عدم تطبیق» صحیح است یا «عدم تطابق» ؟


1
0
1884

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم

بنده مشغول به نوشتن یک پاراف اداری می باشم که نیاز دارم همچین جمله ای بگم:

... و در صورت عدم تطبیق / تطابق سریعا با شماره n تماس حاصل فرمایید.

خواستم بدونم که در جمله بالا درست تر هستش که از «تطبیق» استفاده بشه یا از واژه «تطابق» ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.

فرهنگی ادبیات واژگان
سوال شده در سروش قادری نسب
756 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

1

با سلام اگر منظورتان عدم همسانی در مقایسه دو چیز با یکدیگر باشد عدم تطبیق صحیح است. اگر منظور سازگاری با چیز خاصی باشد عدم تطابق صحیح است.

در صورت عدم همسانی با... (مورد خاصی) سریعا با شماره n تماس حاصل فرمایید. در صورت عدم سازگاری با.... سریعا با شماره n تماس حاصل فرمایید.

هر دو کلمه تطبیق و تطابق در معنا به یکدیگر نزدیک هستند و تا حدی می توان هر دو را به کار برد با اینحال در جمله اخیر عدم تطبیق زیباتر است...

جواب داده شده در hojatollah khedrigharibvand
11 امتیاز


بسیار زیبا و ممنون بابت توضیح مبسوت شما. +1 .. موفق باشید. ــ سجاد شفی زاده در 3 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


2

با سلام عدم تطابق زیباتر هست

جواب داده شده در Majid Moradpour
21 امتیاز


آها ممنونم بابت پاسختون فقط میتونم بپرسم شما از منظر زیبایی و سلیس بودن واژه تطابق در جمله میگید یا کلا استفاده از عبارت عدم تطابق یک مفهوم درست تری داره از نظر قواعد زبان فارسی؟ ــ سروش قادری نسب در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک