جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
درگذشت تلخ و جانسوز مهسا امینی را به تمام مردم ایران تسلیت عرض میکنیم؛ امید داریم که من بعد شاهد این قسم وقایع تلخ و ناگوار در کشور عزیزمان ایران نباشیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

اصطلاح «نقطه نظر» صحیح می باشد یا «نکته نظر» ؟


4
3
14228

بنده در حال تهیه ی یک پروپزال هستم و می خوام بگم که:

نیازمند جلسات ارائه پروژه و گرفتن نقطه/نکته نظرات حضار می باشد.

می خواستم بدونم کدوم اصطلاح صحیح هست؟

فرهنگی ادبیات
سوال شده در هانیه پورزنگنه
988 امتیاز


چرا کسی جواب سوال منو نمیده؟؟ ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل
4
نقطه نظر صحبح هست. همچنین با توجه به سرچی که من انجام دادم، ظاهرا این اصطلاح یک اصطلاح درست نیست و به اشتباه ما داریم ازش استفاده می کنیم، در واقع غلط مصطلح هست. ــ سجاد شفی زاده در 4 سال قبل
2
نکته جالب اینجاست که هر دو کلمه نکته نظر و نقطه نظر توی واژه نامه آزاد لام تا کام ثبت شده که هیچکدومشون هم معنی ندارن :-) یعنی کاملا مشخصه که هیچکدومشون صحیح نیستند. و نمی دونم چرا همه اصرار دارن که از این دو کلمه استفاده کنن. و جالب تر از همه ی اینا اینه که جفتشون هم قابل فهم هستن و منظورو میرسونن. ــ سعید مرادی در 4 سال قبل

@سعید.مرادی اره جالبه واقعااا .... ــ مریم نادري در 4 سال قبل
1
ببینید انگلیسیش point of view است پس در واقع ترجمش میشه «نقطه نظر» .. ولی خب انگلیسیه دیگه، توی زبان فارسی جایی نداره ولی خب استفاده می کنیم ازش به قول دوستمون غلط مصطلح هستش. ــ سعید غلامی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

4 جواب

6

هردو به نوعی غلط هستند، من این همه کتابی که خوندم همچین چیزی ندیدم و قبل از کتاب شدن اگرهم بوده اصلاح شده، اما خب نقطه نظر قابل قبول تره و این یک ترجمه ی لغوی از کتاب های خارجی زبانِ و نه معادل! و اشتباهی وارد زبان ما شده و تمامی اصطلاحات فارسی ریشه در تاریخ یا هرچیز دیگه ای داره و این ها درست نیستند •رزیتا جوکار

جواب داده شده در رزیتا جوکار
141 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


1

دیدگاه واژه مناسبت تری هست و همون بار معنایی را هم داره.

جواب داده شده در mohamad reza akbari
11 امتیاز


ممنونم از واژه پیشنهادیتون ــ هانیه پورزنگنه در 11 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


2

هر دو غلط هستن، بايد از "نظر" خالي استفاده كرد، كتاب غلط ننويسيم، منبعي است براي درست نوشتن

جواب داده شده در Saba Ghaffarian
21 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


5

هیچکدام!


این یک غلط مصطلح است که حتی در مقالات و مکاتبات اداری هم (متاسفانه) ازش استفاده میشه. من در حین مطالعه ترجمه یک متن انگلیسی به همین واژه «نقطه نظر» رسیدم و با مراجعه به متن اصلی ديدم نوشته point of view و معلوم شد هر دوی این الفاظ در نتیجه ترجمه لفظ به لفظ وارد زبان فارسی شده و ما هم بدون تفکر در معنا سالهاست حتی در محافل علمی هم بکار می بریم پس بهتر است بجای این دو واژه از لفظ «دیدگاه» استفاده کنیم.

موفق باشید.

جواب داده شده در سعید مرادی
1848 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک