جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

تفاوت مدل و جدول در لاراول


2
1
1420

دوتا مفهوم جدول و مدل تو لاراول تفاوتشون چیه؟

تکنولوژی کامپیوتر لاراول
سوال شده در emran delpazir
13 امتیاز

1
به صورت خیلی خلاصه اگه بخوام بگم، «مدل» یک شی از یک «جدول» هست در دیتابیس. ــ سجاد شفی زاده در 5 سال قبل

ممنون میشم بیشتر توضیح بدین ــ emran delpazir در 5 سال قبل
2
نکته اول اینکه وقتی میخوای جواب پیام کسی رو بدی که زیر پستش نیستی، باید با @ صداش کنی که براش نوتیفیکیشن بره . خب، یک جدول در دیتابیس، خب یک سری سطر و ستون هست که به صورت ساخت-بافته توش دیتا نگهداری میشه. حالا توی لاراول، نیاز داری که اون جدول رو به یک «شی» تبدیل کنی، که بتونی باهاش ارتباط برقرار کنی. پس لازم داری یک کلاس بسازی و اسم اون جدول رو توش بنویسی (protected $table = 'tbname';)، حتی میتونی روابط جدول با سایر جداول رو هم همونجا مشخص کنی. ــ سجاد شفی زاده در 5 سال قبل
3
لاراول تمام هدف اینه که تمام دیتابیس و حتی منطق دیتابیس رو بیاره سمت کد. به همین خاطر جداول رو با model به آبجکت تبدیل می کنه که بتونه توشون insert، update، delete و .. انجام بده. شما میتونی با همون php خام این ارتباط با دیتابیس و جداول رو انجام بدی (مثلا با همون DB::select() یا selectRaw()، ولی اینطوری دیگه از ORM لاراول استفاده نکردید و اگر بعدها بخواید دیتابیستون رو عوض کنید (مثلا از mysql بخواید به sqlserver مهاجرت کنید) باید تمام کوئری ها رو متناسب با دیتابیس جدید بازنویسی کنید. ــ سعید مرادی در 5 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

2

این دو مورد فرق اساسی دارن که کار متفاوتی دارن انجام میدن

جدول یک مفهموم سمت دیتابیس هست که می تونی دیتا هات رو توی اون ذخیره کنی که توی لاراول می تونی با

php artisan make:migration migration_name

یک ماگریشن بسازی به روش که نحوه ساخت جدول با ماگریشن می تونی ماگریشن رو بسازی و بعد از آن با دستور

php artisan migrate

این ماگریشن تبدیل به جدول توی دیتابیست میشه

حالا اگه بخوای از این جدول توی کدت استفاده بکنی نیاز به ساخت یک مدل (model) داری تا بتونی با جدولت ارتباط برقرار کنی (یعنی دیتا بریزی - مشاهده کنی -حذف کنی و ...) برای ساخت مدل هم از دستور زیر استفاده کن

php artisan make:model model_name

یکی از روش های استفاده از مدل هم الکونت هست که میتونی ازش استفاده کنی .

توصیه میکنم برای اطلاعات بیشتر راجب الکونت ها و کوئری بیلدر ها این مطلب رو هم بخونی تفاوت elequent و query builder

موفق باشید .

جواب داده شده در علی رضایی <m>★</m>
1139 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری


کپی