جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
مجله موفقیت عرشیانی ها رو بخون و نظربده تا تو هم برنده بشی لینک ثبت نام
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

تفاوت elequent و query builder در لاراول چیست؟


1
0
1926

من مدتی هست که شروع به یادگیری Laravel کرده ام و تا حد زیای مفاهیم آن را درک کرده ام. برای اتصال به دیتابیس و اجرای کوئری ها گاها از شی DB استفاده میشه توی مثال ها و بعضی وقتا هم از new ModelName که انگاری به دومی میگن Elequent.

سوال من اینه که چرا دو جور اتصال به دیتابیس وجود داره و چه موقع از کدومش باید استفاده بشه؟

با تشکر

علمی برنامه-نویسی پی-اچ-پی کامپیوتر لاراول
سوال شده در علی رضایی <m>★</m>
1139 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

5

لاراول دو رویکرد را برای کار با دیتابیس به شما پیشنهاد می دهد:

Eloquent ORM: یک ORM بر پایه active record به شما می‌دهد و یک interface با ظرفیت های رابطه ای خودساخته فراهم می کند. در این حالت شما هیچ کنترلی روی اینکه چه ستونهایی از این جداول به شما برسد و چه ستونهایی واکشی نگردد، ندارید، مگر اینکه در تعریف مدل خود، آرایه $hidden را تعریف کنید که مشتمل بر ستونهایی است که قرار نیست از دیتابیس بیرون بیایند و این یک حالت کلی است و تاثیرگذاری آن بر روی همه Eloquentهای مدل شما می‌باشد. بنابراین رویکردی مختص برای محدود کردن ستونهایی که از جداول مرتبط می آیند، وجود ندارد. آرایه $hidden نمی‌تواند در زمان اجرا تغییر کند، بنابراین باید در مدل از پیش تعریف شده باشد. پس یا شما نیاز به مدلهایی با تعریف ویژه دارید یا باید بپذیرید که با بخش بزرگی از داده هایی که از جداول مرتبط به شما بازمی‌گردد، زندگی کنید.

Query Builder: یک رویکرد قابل انعطاف، به علاوه آشنا برای ایجاد کوئری‌های SQL می دهد. و یک رویکرد طبیعی برای ایجاد کوئری های SQL در مورد بخش بزرگی از سازگاری استفاده از SQL مستقیم می دهد. با استفاده از Query Builder در لاراول، می‌توانید JSON را به میزان قابل ملاحظه ای با ستونهای کمتر دریافت کنید.

جواب داده شده در زانیار احمدزاده


مرسی از جوابتون ــ علی رضایی در 6 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


عرشیان از کجا شروع کنم ؟
تغییر و تحول با استاد سید محمد عرشیانفر

تبلیغات تصویری


کپی