جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
به منظور افزایش سطح کیفی و ارائه خدمات، از لام تا کام حمایت کنید. تنها مدل درآمدی لام تا کام حمایت شما عزیزان می‌باشد.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

نحوه وضو جبیره برای کاشت ناخن


0
0
1280

با سلام و خداقوت من ناخنهای نسبتا ضعیفی دارم و زمانیکه کمی رشد میکند از نیمه ای که به پوست انگشت متصل است ترک برمیدارد در این مواقع امکان کوتاه کردن ندارد وبه دلیل درد و خونریزی بسیار مشقت آور است . برای جلوگیری از خونریزی بیشتر به ناخن کار مراجعه و روی ناخنهایم را کاور کردم .و با وضو جبیره نماز میخوانم.آیا وضو و نماز من باطل میباشد؟

دینی جبیره وضو
سوال شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

0

لطفا هر زمان که سوال شرعی میپرسید، مرجع تقلید خودتون رو ذکر کنید.

طبق نظر آیت الله خامنه ای:

در صورت کاشت ناخن، براى وضو و غسل باید مانع ـ. ولو با صرف هزینه ممکن ـ. برطرف گردد و چنانچه می‌داند امکان برطرف‌کردن آن نیست و یا رفع آن با مشقّت غیر قابل تحمّل همراه بوده و یا ضرر قابل توجهى دارد، در وقت نماز باید وضو یا غسل را انجام دهد سپس مبادرت به این کار کند و وضو و غسل‌هاى بعدى را باید به‌صورت جبیره انجام دهد (یعنى با دست مرطوب مانع را مسح نماید)؛ اما در صورتى که امکان برطرف کردن آن ـ. ولو در روز‌های بعد ـ. باشد و برطرف نکند، وضو و غسل جبیره باطل خواهد بود.

پس اگر بنا به ضرورت و دستور پزشکی این عمل رو انجام دادید، گرفتن وضوی جبیره قابل قبول هست و نماز های شما مورد قبول است. ولی در صورتی که به صرف زیبایی و یا تمایل شخصی این کار رو انجام دادید (که طبق سوال شما همچین چیزی نیست) باید تمام تلاش خود را برای رفع مانع و گرفتن وضو به صورت عادی انجام دهید؛ در غیر این صورت، حکم همان حکم آیت الله خامنه ای می باشد (با فرض اینکه این بزرگوار مرجع تقلید شما هستند)

جواب داده شده در سعید غلامی
626 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


1

سلام در صورتی که بدون انجام این کار شخص دچار مشکل پزشکی میشه و براش مشقت ایجاد میشه اشکالی نداره

ولی اگه حالت زیبایی داره براش بحثش فرق داره

جواب داده شده در Gomnam
81 امتیاز


ببخشید برای خانم هایی که برای زیبایی روی ناخن هاشون کاور میکشن یا از ناخن مصنوعی استفاده میکنن چیه حکمش؟ میشه به صورت جبیره ای وضو گرفت؟ ـــمریم نادري در 5 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


محک