جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
به منظور افزایش سطح کیفی و ارائه خدمات، از لام تا کام حمایت کنید. تنها مدل درآمدی لام تا کام حمایت شما عزیزان می‌باشد.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

در php چه موقع از self استفاده کنیم و چه موقع از this ؟


0
0
123

وقت بخیر

کسی میدونه در php 5 به بالا، دقیقا چه موقع باید از self استفاده کرد یا چه مواقعی باید بجاش از $this استفاده کرد؟ یا کلا یکسان هستین و فرقی نمیکنه؟

طبق چیزی که من خوندم self واسه توابع و متدهای استاتیک static هست ولی درست هنوز فرقشون رو نمیدونم

ممنون میشم راهنماییم کنید. البته فکر میکنم این تفاوت فقط محدود به زبان پی اچ پی php نیست و احتمالا توی زبان های دیگه هم میتونه معنی داشته باشه.

علمی برنامه-نویسی پی-اچ-پی
سوال شده در سعید مرادی
1458 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

به طور کلی $this به آبجکت فعلی اشاره میکنه. ولی self به کلاس فعلی اشاره میکنه. به عبارت بهتر، همانطور که خودتون هم به تا حدی اشاره کردید، باید از $this->member استفاده کنید برای متدهایی از کلاس که استاتیک نیستند، ولی از self::$member استفاده کنید برای متدهایی از کلاس که استاتیک هستند.

این یک مثال برای نحوه استفاده صحیح از $this و self است:

<?php
class X {
  private $non_static_member = 1;
  private static $static_member = 2;

  function __construct() {
    echo $this->non_static_member . ' ' . self::$static_member;
  }
}

new X();
?>

همانطور که میبینید، برای پراپرتی $non_static_member (که استاتیک نیست) از $this استفاده شده ولی برای پراپرتی $static_member (که به صورت استاتیک تعریف شده) از self استفاده شده. همین، باز اگه سوالی داشتید بپرسید.

ویرایش شده در 6 ماه قبل
جواب داده شده در ساناز رضایی
1041 امتیاز

1
آها عالی مرسی ـــسعید مرادی در 6 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


محک