جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
لطفا از کمپین بشین خونه؛ پول دربیار دیدن فرمایید.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

در حوزه مدیریت پروژه، WBS چیست؟


0
0
200

در مصاحبه استخدامی مدیر پروژه، گاهی وقتا این آیتم وجود داره:

تحلیل ساختار شکست کار WBS

کسی اطلاعاتی راجع بهش داره؟ دقیقا چیه و باید چی کار کرد؟ کلا خروجی داره WBS یا فقط یک مفهومه و یک مدیر پروژه باید بدونه که چیه همین؟

همچنین دوستان آیا تحلیل بازار و رقبا کار مدیر پروژه هست؟ این که یک پروژه ای به پول در آوردن برسه یا نه مدیر پروژه یا همون مدیر محصول موظفه که نسبت بهش پاسخگو باشه؟ اگه اره پس آیا اینکه پروژه به چه شکلی باشه هم پس باید توسط مدیر پروژه انجام بشه؟ مرسی پیشاپیش از راهنمایی هاتون

علمی مدیر-پروژه مدیر-محصول مدیریت
سوال شده در سروش قادری نسب
687 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

3

در واقع WBS یا Work Breakdown Structure معادل عبارت فارسی «ساختار شکست کار» هست.

برای انجام هر کار بزرگ، نیاز هست که در ابتدا اون رو به چندین کار کوچیکتر تقسیم کنیم که مجموعشون باعث میشه همون کار بزرگ انجام شده باشه. در حوزه مدیریت پروژه، مفهوم ساختار شکست کار دقیقا به همین موضوع اشاره میکنه که مدیر یک پروژه موظف هست پروژه رو به چندین قسمت کوچیکتر فازبندی کنه. این فازها (یا همون بخش ها) باید به گونه ای باشند که هرکدوم مستقل و به خودی خود قابل ارائه و تحویل باشند.

پس ساختار شکست، یک تصویری از محصول هست که بیانگر روش تولید محصول/پروژه به همراه ذکر اولویت بندی هاست. هدف این هستش که تک تک اعضای تیم با دیدن اون WBS بتونن به یک دید مشترک برسن. شایان ذکر هست که عموما با توجه به WBS تخمین زمانی و هزینه ای برای هر پروژه محاسبه میشه.

به عنوان مثال، تصویر زیر، ساختار یک دوچرخه رو توی یک WBS متشکل از سه لایه ترسیم کرده:

WBS متشکل از سه لایه برای دوچرخه

همچنین به عنوان یک مثال دیگه، در تصویر پایین میتونید WBS رو برای یک پروژه ساخت و ساز ببینید:

WBS رو برای یک پروژه ساخت و ساز

جواب داده شده در سجاد شفی زاده <m>★</m>
10.9k امتیاز

1
بسیار عالی ممنون ــ سروش قادری نسب در 9 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک