جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

تفاوت انحلال و ورشکستی چیست؟


1
0
374

باسلام تفاوت انحلال با ورشکستگی چه می باشدبا ذکرمثال؟؟؟

لام تا کام شرکت-کارگزاری
ویرایش شده در 1 سال قبل morteza shamsaee
11k امتیاز
سوال شده در morteza shamsaee
26 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

2

قبل از اینکه بخوام تفاوتشون رو به صورت مشخص عرض کنم، پیشنهاد میکنم به تعاریف و مفاهیم «انحلال» و «ورشکستی» برای یک شرکت دقت کنید:

انحلال شرکت

انحلال به منزله پایان عمر آن است. با توجه به اینکه حکم ورشکستگی به طور موقت قابل اجرا است انحلال شرکت از زمانی تحقق پیدا می­کند که حکم دادگاه صادر شده باشد. در صورتی که شریک تاجر باشد و در نتیجه عدم پرداخت دیون، حکم ورشکستگی­اش صادر شود اگر مدیر تصفیه شریک ورشکسته، کتباً تقاضای انحلال شرکت را کرده و از تقاضای مزبور شش ماه گذشته و شرکت، مدیر تصفیه را از تقاضای انحلال منصرف نکرده باشد شرکت منحل می­گردد. همچنین اگر طلبکاران شخصی شریک نتوانسته باشند طلب خود را از دارایی شخصی او وصول کنند و سهم مدیون از منافع شرکت کافی نباشد می­توانند انحلال شرکت را تقاضا کنند مشروط بر اینکه حداقل شش ماه قبل قصد خود را به وسیله اظهارنامه رسمی به اطلاع شرکت رسانیده باشند.

ورشکستگی

ورشکستگی در واقع حالت یک تاجر یا شرکت تجاری است که از پرداخت بدهی های خود ناتوان شده و نمی­تواند تعهدات خود را عملی کند. خود تاجر، یک یا چند نفر از طلبکارها و دادستان می­ توانند تقاضای ورشکستگی تاجر را بنمایند. تحقق ورشکستگی منوط به احراز دو شرط اساسی تاجر بودن و وجود حالت توقف از تأدیه دیون است. حکم ورشکستگی اثر عام دارد و فقط طرفین دعوی را در بر نمی­گیرد. لذا این حکم باید به اطلاع عموم برسد و این امر از طریق آگهی در جراید صورت می­گیرد.


پس به عنوان تفاوت واضح این دو، باید بگم که زمانی انحلال اتفاق میوفته که به صورت رسمی توسط دادگاه اعلام شده باشه و اموال اون شرکت بین شرکا تقسیم شده باشه. ولی ورشکستگی پایان رسمی یک شرکت نیست، صرفا زمانی که شرکت قادر به پرداخت هزینه ها و بدهی هایی که داره نباشه، ورشکسته محسوب میشه.

جواب داده شده در محدثه حامدی نسب
1226 امتیاز


باسلام طبق جواب سوال قبلی شرکتی که که اظهار می دارد که شركت هم ورشكسته ومنحل شده می باشد وهیچ مدرک و جواب محکمه پسند ارائه نمی دهد چرا؟ ــ morteza shamsaee در 1 سال قبل

خب @morteza.shamsaee اگر شما هم جزو شرکای اون شرکت بودید و هیچ مدرکی بهتون ارائه نمیشه، شاید قصدشون انکار کردن دارایی شرکت و صاحب شدن سهم شما هستن. با تک تک اعضای هیئت مدیره شرکت ارتباط برقرار کنید و ازشون بخواید که راهنماییتون بکنن. طبیعتا در یک شرکت یک نفر مسئول امضای شرکت انتخاب شده توسط اعضای هیئت مدیره، اون بهترین فردی هست که میتونه دیتای لازم رو راجع به وضعیت دقیق شرکت و مورد شما در اختیارتون قرار بده. ــ محدثه حامدی نسب در 1 سال قبل

باسلام وتشکرقردانی ازپاسخ شما، با تج ــ morteza shamsaee در 1 سال قبل

باتوجه به گفته های ذکرشده شما راگذرانده ایم لازم به ذکر است که ما ملاقات حضوری که بارئیس شركت داشته ایم پرونده به بازرس شركت ارجاع داده شدوگفتندهیچ شرکتی نمی تواندبعداز افزايش سرمايه اعلام ورشکستگی کند ولی پاسخ محکمه پسندی داده نشده حالا شما بفرمائیدما چه کنیم؟؟ ــ morteza shamsaee در 1 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک