جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات شما کاربر محترم لام تا کام؛ با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

چرا با شنیدن نام 'قایم ' باید از جایِ خود, برخیزیم ?


3
0
74

می دانیم که هر امامی ، یک اسم اصلی دارد و چند لقب نیز دارد.

نام اصلیِ امام زمان عج ، ( م ح م د ) است. و یکی از القاب مبارک ایشان ، قائم است.

اکنون سوال این است که : چه الزامی دارد که هنگام شنیدن این لقب حضرت، حتما باید از جای خود برخیزیم و دست بر سینه گذاریم و ادای احترام کنیم ?

علمی دین
سوال شده در فاطمه شفی زاده <m>★</m>
3865 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

6

در پاسخ به سوال مذکور، می توان ۳ علت را بیان نمود:

۱. کلمه ی قائم، اسم فاعل از ماده ی قام ، به معنای برخاست ، است.پس انتساب لقب قائم بر حضرت مهدی عج، اشاره به قیام جهانی و ظهور ایشان، به اذن پروردگار دارد. بنابراین ما با شنیدن این لقب از ایشان، برمی خیزیم، تا با تمرین این عمل، یک نوع آمادگی در خود ایجاد کنیم. که هنگام ظهور حضرت نیز از جا برخیزیم و در رکاب امام زمان و گوش به فرمان ایشان ، حرکت کنیم.

۲. ما این عمل را از یازده امام خود یاد گرفته ایم و الگوبرداری نموده ایم. که هرگاه نام مبارک حضرت مهدی عج ، برده می شود، به احترام ایشان و آموزش به شیعیان، از جای برمی خواستند و دستان خود را بر سر می گذاشتند و می فرمودند: اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه.

۳. امام صادق علیه السلام در پاسخ به این سوال فرمودند: چون غیبت امام زمان عج ، طولانی است و امام از شدت محبتی که به دوستداران خود دارد، هر زمان که شخصی او را یاد کند، نگاهی به او می نماید و سزاوار است که یاد کننده ، به جهت احترام و تعظیم، از جای خود برخیزد. (منتخب الاثر، صفحه ۵)

جواب داده شده در فاطمه شفی زاده <m>★</m>
3865 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک