جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

دیدن سریال طنز ساخت ایران در ایام محرم مشکل شرعی دارد؟


0
0
1853

بنده انسان معتقدی هستم و به هیچ عنوان قصد بی احترامی خدایی نکرده به معصومی یا چیزی رو ندارم. ولی روزانه ساعت ها کار می کنم و عزاداری هم می کنم بعضی وقت ها. الان رسیدم خونه و می خوام سریال ساخت ایران ببینم. همش دلم ناراحته که سریال طنز رو توی محرم نبینم. اگه بگید مشکلی نداره من با خیال راحت میبینم. ممنونم . دوباره می گم که قصد بی احترامی واقعا ندارم و به خاطر محرم سوگوار هستم و هیئت هم میرم بعضی وقتا ولی خب الان خستم و نیاز به تجدید روحیه دارم. ببینم؟؟؟

دینی دین سوگواری-محرم ماه-محرم
سوال شده در سعید مرادی
1867 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

2

علیک السلام. از لحاظ شرعی مانعی نداره . مگر اینکه کسی عمدا شادی کنه و قصدش بی احترامی و حرمت شکنی باشه که قصد شما چنین نیست. وگرنه خندیدن که عیب نیست.

  • خندیدن در ماه محرّم و صفر از نظر شرعی حرام نیست، اما چون ماه های اندوه و حزن اهل بیت وخاندان نبوّت، خصوصاً در دهه عاشورا است، بهتر است شیعیان و دوستان اهل بیت در حزن و اندوه باشند. حضرت علی(ع) فرمود: «خدا به زمین توجّهی کرد، پس ما را اختیار و انتخاب کرد، وبرای ما، شیعیان ما را اختیار نمود. آنان ما را یاری می‌کنند و در شادی ما شادی می‌نمایند و در حزن و اندوه ما محزون وغمناک هستند. آنها اموال و جان‌های خود را در راه ما بذل می‌کنند». بحار الانوار، ج 65، ص 18

_بنابراین خندیدن و شادی در ایام عزاداری اگر چه حرمت ندارد، اما از نظر اخلاقی ناپسند است و با معیار دوستی و محبت اهل بیت که از واجبات دینی است، سازگار نیست و حتی المقدور لازم است پرهیز شود.

اما یه سوال پیش میاد ایا دیدن طنز و یا این طور مسائل ضرورت داره؟ نمیشه این ایام از محتوای دیگه استفاده کنند و بعد این ایام این فیلم یا اینطور مطالب ااستفاده شود؟

ویرایش شده در 4 سال قبل
جواب داده شده در هادی کوزه کنانی
1652 امتیاز


شدنش که چرا میشه ولی خب ببینید این یه سریاله که من از چند ماه پیش دارم دنبال می کنم و الان به جای حساسش رسیده خیلی دوست دارم ببینم ــ سعید مرادی در 4 سال قبل
1
خب دیدنش اشکال نداره ولی بهتره از دیدن سریال های طنز در این ایام خودداری شود.در ضمن جواب را دوباره مطالعه کنیدِ ویرایش شده ــ هادی کوزه کنانی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


0

ممنون از پاسخ‌گویی به این سوال؛ سوال من هم بودش.

جواب داده شده در ناشناس
N امتیاز


لطفا این پاسخ رو حذف کنید و در قالب یک پیام زیر سوال یا پاسخ مربوطه درج بفرمایید. ــ سجاد شفی زاده در 7 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک