جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
برنامه نویسان ما مشغول به کدنویسی و توسعه لام تا کام هستند، ما مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما جهت بهبود و ارتقاء کیفی وب سایت هستیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

واژه io در کلمه socket.io مخفف چیست؟


0
0
27

همانطور که می دونید توی جاوا اسکریپت یک کتابخونه هست به اسم socket.io که خب برای ایجاد یک ارتباط 2 طرفه و در لحظه ازش استفاده می شه. که در زبان انگلیسی اصطلاحا می گن real-time bidirectional event-based communication. توی دیکشنری های مخصوص کامپیوتر سرچ می کنم که ببینم معنی io چیه یا بهتر بگم مخفف چیه ولی چیزی پیدا نمی کنم. انگاری مخفف کشور قلمرو اقیانوس هند بریتانیاس :-)

خلاصه کسی می تونه پیدا کنه مخفف چیه؟ یا کلا اسمشه و هیچ مخففی نیست و منظوری نداره؟ مرسی

تکنولوژی برنامه-نویسی جاوا-اسکریپت
ویرایش شده در 17 روز قبل
سوال شده در ساناز رضایی
308 امتیاز

1
در واقع io در socket.io همون io هست در IOCS . ـــسجاد شفی زاده در 17 روز قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

3

درسته که این دامین برای British indian ocean هست ولی در اکثر موارد ازش به عنوان input output در علوم کامپیوتر یاد می شه که به همین دلیل بیشتر شرکت ها و پروژه مربوط به تکنولوژی ازش استفاده می کنن که در socket.io هم به همین منظور از io استفاده شده است

جواب داده شده در پارسا آصفی
81 امتیاز


آها بله بهش می خوره منطقی به نظر میاد مرسی ـــساناز رضایی در 17 روز قبل

چه جالب من فکر می کردم io در واقع یک TLD هست مثل .com .net. ممنونم بابت توضیحتون آقا پارسا ـــسعید مرادی در 17 روز قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


وردپرس یاد. مرجع آموزش وردپرس
یک تیم پر تلاش و خلاق که تخصص اصلی آن ها تولید محتوا می باشد و قصد دارند با وردپرس یاد مرجعی حرفه ای و تخصصی برای آموزش کامل وردپرس از پایه تا پیشرفته باشند.

تبلیغات تصویری


محک