جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
برنامه نویسان ما مشغول به کدنویسی و توسعه لام تا کام هستند، ما مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما جهت بهبود و ارتقاء کیفی وب سایت هستیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

واژه io در کلمه socket.io مخفف چیست؟


0
0
100

همانطور که می دونید توی جاوا اسکریپت یک کتابخونه هست به اسم socket.io که خب برای ایجاد یک ارتباط 2 طرفه و در لحظه ازش استفاده می شه. که در زبان انگلیسی اصطلاحا می گن real-time bidirectional event-based communication. توی دیکشنری های مخصوص کامپیوتر سرچ می کنم که ببینم معنی io چیه یا بهتر بگم مخفف چیه ولی چیزی پیدا نمی کنم. انگاری مخفف کشور قلمرو اقیانوس هند بریتانیاس :-)

خلاصه کسی می تونه پیدا کنه مخفف چیه؟ یا کلا اسمشه و هیچ مخففی نیست و منظوری نداره؟ مرسی

تکنولوژی برنامه-نویسی جاوا-اسکریپت
ویرایش شده در 6 ماه قبل
سوال شده در ساناز رضایی
693 امتیاز

1
در واقع io در socket.io همون io هست در IOCS . ـــسجاد شفی زاده در 6 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

3

درسته که این دامین برای British indian ocean هست ولی در اکثر موارد ازش به عنوان input output در علوم کامپیوتر یاد می شه که به همین دلیل بیشتر شرکت ها و پروژه مربوط به تکنولوژی ازش استفاده می کنن که در socket.io هم به همین منظور از io استفاده شده است

جواب داده شده در پارسا آصفی
81 امتیاز


آها بله بهش می خوره منطقی به نظر میاد مرسی ـــساناز رضایی در 6 ماه قبل

چه جالب من فکر می کردم io در واقع یک TLD هست مثل .com .net. ممنونم بابت توضیحتون آقا پارسا ـــسعید مرادی در 6 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


شغل نت