جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
به منظور افزایش سطح کیفی و ارائه خدمات، از لام تا کام حمایت کنید. تنها مدل درآمدی لام تا کام حمایت شما عزیزان می‌باشد.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

معنی literaly and figuratively در جمله زیر؟


2
2
157
everyone involved was literally and figuratively in unchanted waters

معنی این 2تا قید را درک نمیکنم literaly and figuratively ویا به عبارتی مفهوم این 2تارو؟ و unchanted waters به معنای محیط یا فضای ناشناخته معنی درستی می دهد؟

زبان شناسی انگلیسی
سوال شده در مسعود جعفرزاده
492 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

3

اول اینو بگم که literaly and figuratively به معنی به طور حقیقی و مجازی می باشد Unchanted waters به نظرم غلط هست. Uncharted waters به نظرم درست هست که معنی آب های ناشناخته میشه و شاید هم معنای عمیق تری هم داشته باشه، به معنی افکار مبهم یا پیچیده می شود. اینم بگم که از نظر دستوری involved was اشتباه می باشد ، صحیحش میشه: Was involved

در نهایت، جمله ی صحیح به این صورت می باشد:

Everyone was involved literally and figuratively in uncharted waters
جواب داده شده در احسان شریفیان
1555 امتیاز


در مورد involved was به نظرم اصل جمله بدین شکل بوده: everyone who was involved, was literally و مابقی جمله که who was طبق قاعده حذف شده. پس اول جمله درسته. در مورد uncharted waters هم حق با شماست و to be in uncharted waters به معنی to be in a difficult or dangerous situation هست. پس شاید بشه جمله رو به این صورت ترجمه کرد: همه افراد درگیر در این موضوع عملا توی یه موقع سخت قرار گرفتن. ـــسعید شکوهیان در 12 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


محک