جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
درگذشت تلخ و جانسوز مهسا امینی را به تمام مردم ایران تسلیت عرض میکنیم؛ امید داریم که من بعد شاهد این قسم وقایع تلخ و ناگوار در کشور عزیزمان ایران نباشیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

اصطلاح دستم نمک نداره به انگلیسی چی میشه؟


4
0
4193

با سلام، من در حال ترجمه یک متن از فارسی به انگلیسی هستم و لازم دارم اصطلاح رایج فارسی "دستم نمک نداره" رو به انگلیسی تبدیل کنم. به صورت تحت الفظی میشه:

My hand don't have salt.

ولی خب توی اینترنت یه همچین اصطلاحی رو پیدا نمی کنم به عنوان یه اصطلاح قابل استفاده در زبان انگلیسی. کسی اصطلاح درستش رو میدونه؟ یا اینکه میدونید این جمله ی من درست هست یا خیر؟

با تشکر

علمی انگلیسی
ویرایش شده در 4 سال قبل ساناز رضایی
11.1k امتیاز
سوال شده در ساناز رضایی
1336 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

5

سلام دوست عزیز

نزدیک‌ترین عبارت به اصطلاح "دستم نمک نداره" در زبان انگلیسی عبارت زیر می‌باشد:

Take for granted

به این معنی که "ارزش چیزی یا کسی دست کم گرفتن"

جواب داده شده در حدیث جانی
231 امتیاز


معادل بهتری براش وجود نداره؟ آخه "ارزش چیزی یا کسی را دست کم گرفتن" خیلی شبیه به دستم نمک نداره نیست. دستم نمک نداره یه جورایی گلایه وار هستش .. به هر حال اگه تحت الفضی ترجمه کنید قابل فهم هست برای انگلیسی زبان ها؟ مثلا همون My hand don't have salt ــ سعید غلامی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


1

اینه اصطلاحش:

bite the hand that feeds

منبع: thefreedictionary

ویرایش شده در 4 سال قبل سجاد شفی زاده <m>★</m>
11.1k امتیاز
جواب داده شده در Arash Zandi
11 امتیاز


مرسی ممنونم ــ ساناز رضایی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک