جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران بیشتر است یا سهمیه منطقه 3؟


1
0
5097

سلام به همه دوستان عزیز

همون طور که از عنوان مشخص برای من این سوال پیش اومده که سهمیه منطقه سه بهتر یا سهمیه 5 درصدی ایثارگران .

من مواردی رو هم شنیدم که میخوام از واقعی بودن اونها مطمن بشم .

مثلا برخی میگن که سهمیه منطقه 3 فقط برای استان بومی فرد و اگه بخواد بره استان دیگه براش تاثیری نداره.

و اینکه برای سهمیه 5 درصدی ایثارگران باید چند درصد تراز رتبه نفر آخر در اون رشته و دانشگاه رو کسب کرد ؟ { بعضی جاها 70 درصد گفتن و بعضی جاها 80 درصد}

اجتماعی کنکور
سوال شده در امیرحمزه باقری
441 امتیاز

2
پاسخ دادن به این سوال کار ساده ای نیست. هر پارامتر در محاسبه رتبه ی شرکت کنندگان کنکور یک ضریبی داره. مثلا سهمیه یک ضریبی داره، همینطور منطقه یک ضریبی داره. که نهایتا اون ضریب ضرب میشه در مقدار سهمیه یا عدد منطقه. شاید لازمه بدونم اون ضریب چنده (و حتی شاید برای کنکور ها در مقاطع مختلف هم متفاوت باشه اون ظریب) بعد شاید بتونیم این رو قاطعانه بگیم که تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران بیشتر است یا سهمیه منطقه 3. ــ سعید غلامی در 3 سال قبل
2
خب اینا ضریبش رو از کجا باید به دست آورد ، معلوم نیست فکر کنم اصلا ــ امیرحمزه باقری در 3 سال قبل
3
من فکر میکنم که تاثیر سهمیه ایثارگری بیشتره . مدرس کنکور خواهرزاده بنده چندین بار گفته بودند که توی محاسبات و رتبه بندی کنکور ابتدا سهمیه جانبازی و ایثارگری لحاظ میشه و بعد از اون سایر سهمیه ها ارزش پیدا میکنند. با اینکه 5 درصد سهمیه زیادی نیست ولی باز هم از سهمیه منطقه بیشتره. البته نکته ای که هست اینه که بعضی از دانشگاه ها مانند دانشگاه های تهران، کلا سهمیه منطقه 1، 2 و یا 3 بودن براشون لحاظ نمیشه. ــ نازنین برات پور در 3 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

بعضی از دوستان بدون هیچ اطلاعات من دراوردی میان میگن سهمیه ۵ درصد بهتره اگه یه حساب کتاب کنیم میبینیم منطقه ۳ بهتره توی کنکور ۹۹ ، سهمیه پذیرش منطقه ۳ حدود ۲۹ درصد هستش از تعداد ۲۱۶۹۳۲ نفر . ولی سهمیه ۵ درصدی ،۵ درصد هستش از تعداد ۴۹۹۰۴ نفر . اگه حساب کنین سهمیه پذیرش منطقه ۳ بیشتره .

جواب داده شده در مصطفی امام بخش
11 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک