جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
برنامه نویسان ما مشغول به کدنویسی و توسعه لام تا کام هستند، ما مشتاقانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما جهت بهبود و ارتقاء کیفی وب سایت هستیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

تعریف decade


-1
0
25

سلام ایا این جمله درسته؟

in the second year of three different decade in row (1981,1991,2001) s

هدف این جمله اشاره به سه سال مخصوص در سه دهه متوالی داره اما سوال من اینجاست به فرض مثال ایا 1981 سال اول دهه 80 محسوب میشه یا سال دوم؟ و ایا جمله بهتری میشه نوشت؟ ممنون میشم راهنمایی کنید؟

زبان شناسی انگلیسی گرامر
ویرایش شده در 6 روز قبل
سوال شده در komail nk
1 امتیاز


بله خب 1381 سال دوم از دهه 80 محسوب میشه. اون جمله هم از نظر من صحیح هستش. میشه بفرمایید چه ابهامی براتون وجود داره دقیقا؟ ـــهانیه پورزنگنه در 6 روز قبل

ممنون از پاسختون مسئله اصلی اینکه من برای" دهه" دو تعریف خوندم که یکیش با نوشتم مطابقت داره ولی دومین تعریف میگفت که به طور مثال 1991 میشه اولین سال ده 90! حالا چون منبع موثقی ندارم تو یه شکم از کدوم تعریف میتونم استفاده کنم! ـــkomail nk در 6 روز قبل

آهان. خب من تعریف دوم شما رو نشنیده بودم جایی و راستش منطقی هم به نظرم نمیرسه. چرا که اگه قرار باشه 1991 سال اول از دهه 90 باشه، پس 1990 میشه سال چندم؟ صفرم؟! :-) خیلی منطقی نیست این تعریف خلاصه. ـــهانیه پورزنگنه در 6 روز قبل

در تعریف دوم اینو نوشته بود که به طور مثال 1991تا 2000 میشه دهه نود، یا 1981 تا 1990 میشه دهه 80.به هر صورت متشکرم از راهنمایی مفیدتون ـــkomail nk در 5 روز قبل

خواهش میکنم . ببینید بطور کلی به این صورت هستش که دهه 90 یعنی عدد دوم از راست باید 9 باشه. یعنی رنج 1990 تا 1999 .. ـــهانیه پورزنگنه در 4 روز قبل

دوباره تشکر ـــkomail nk در 4 روز قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


محک