جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

روش برخورد با شوخی های همسر که واقعا باعث ناراحتی میشه؟


0
0
1418

سلام من خانومی 24 ساله ام که همسرم هم همسن خودم هستش فقط یه مشکلی توزندگیمون اذیتم میکنه شوهرم به قصد شوخی پیش خودش ! توخونه بمن بی احترامی میکنی با حرفای ناپسندجوابمو میده بیشتر تاثیر این شبکه ها مجازی هستش و من بدم میاد واذیت میشم بهشم میگم نگو گوش نمیده من دوسدارم توخونه پیش هم ک هستیم بااحترام باهم حرف بزنیم چه مهمترازرابطه دونفرمون ..پیش خودم تصمیم گرفتم توخونه زیادباهاش حرف نزنم ک مجبورشه اینجورباهام حرف بزنه اما فک میکنم راه مناسبی نیست اگه میشه راهنمایی بفرمایید .

سبک-زندگی روابط-زناشویی همسر
سوال شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

1

بسم الله الرحمن الرحیم سلام. این موضوع خیلی موضوع چالشی هستش از این نظر که ممکنه در تمام زندگی خودشو نشون بده. منظورم اینه که رفتار های زیادی هست که باعث آزار دیگران میشه. پاسخ من به این سوال دو چیزه اول اینکه متاسفم. شما به این راحتی نمی تونید همسرتون رو اصلاح کنید. فهم این قضیه کلید حل این ماجراست. باید این براتون واضح بشه که شما به این راحتی با یه اخطار دادن نمی تونید هیچ کسی رو عوض کنید. و البته باید سعی کنید با همین رفتار توهین آمیزش که از روی شوخی و خنده‌س تا حد خوبی کنار بیاین. یادتون باشه ریز رنجش هاست که روابط رو از هم می پاشونه. نکته ی دوم: برای اینکه بتونید اندکی رفتار همسرتون رو قابل تحمل تر بکنید، لازمه که یه چیزی رو یاد بگیرید. اینکه «چگونه در همان موقعیت پیش آمده بازخوردی منفی نشان بدهید بصورتی که فرد منزجر نشود » ببینید عادت با یه بار چند بار گفتن درست نمیشه. نه تهدید و توهین کنید و نه وقتی با هم هستید بهش یاد آوری کنید. روند تغییر عادت به این صورته که وقتی عادت انجام میشه در نهایت باید پاداشی به همراه داشته باشه. و شما صرفا باید این پاداش رو از بین ببیرید تا عادت تغییر کنه. برای مثال همسرتون یه شوخی می کنه. شما نباید برچسب بزنید یا توضیح اضافی بدید. صرفا وقتی شوخی میکنه به طوری که ناراحت نشه بهش بگید چه قدر بی مزه بود . یا اصلا خوشم نیومد. یا لطفا دیگه این شوخی رو تکرار نکن. همین. و با این کارتون در طی حدود سه الی شش هفته می تونید عادت همسرتون رو اصلاح کنید. یادتون باشه. شما از اون عادت اذیت میشید. همسرتون ازش لذت می بره. پس شما هر بار به فکر می افتید که یه مشکلی هست. و شما هستید که باید هر بار بهش یادآوری کنید که کارش اذیتتون می کنه. و آروم آروم عادتش رو اصلاح کنید. دقیقا برای همین بصورت جدی در مورد این مشکل حرف زدن و اینا جواب نمیده. چون شما در واقع ازش می خواید که همیشه حواسش به خودش باشه که وقتی داره حرفی میزنه اون شوخی ای که شما گفتین نباشه. در حالی که شما موقع شنیدن اون شوخی کاملا حواستون هست و شما وظیفه دارید که بازخورد منفی نشون بدید. همسرتون رو درک کنید و با احترام هربار بدون اینکه ناراحت بشه بازخورد منفی بدین . جواب میگیرین حتما. موفق باشید.

جواب داده شده در Abbas Musavi
41 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


1

ببین دوست عزیز شما باید خیلی جدی با همسرتون راجع به این مسئله حرف بزنید. توهین مسئله مهمیه. توهین روحی با جسمی تفاوتی نداره

جواب داده شده در غزال رحمانی فر
221 امتیاز


فکر می کنم مشکل دوستمون مرتبط با طرز برخورد یا به قول شما طرز و شیوه ی صحبت کردن با شوهرشون هستش. به چه شکلی صحبت رو آغاز کنن؟ تهدید آمیز؟ همراه با ناراحتی و گلایه؟ یا ؟ ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل
1
نه تهدید آمیز نه گلایه. خیلی جدی و محکم بهشون اعلام کنه که از این نوع برخورد رضایت نداره و بهتره دیگه ادامه نده.و هر بار که تکرار شد تذکر جدی بده. و مثلا کل اون شب باهاش جدی برخورد کنه که متوجه بشه ــ غزال رحمانی فر در 4 سال قبل

درسته. من فکر می کنم یکی دیگه از کارهایی که می تونن انجام بدن مطرح کردن اون با یک واسطه ای هستش که شوهرشون قبولش داره. شاید مادر شوهرشون، یا شایدم دوستش که خیلی بهش نزدیکه و کسی که اگه از زبون اون بشنوه بیشتر تحت تاثیر قرار میگیره ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل

@غزال.رحمانی.فر به نظر شما در صورت ادامه دادن توهین ها طلاق راه حل مناسبی هست؟ ــ سجاد شفی زاده در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک