جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

استفاده از اسکرام در تیم


0
0
625

همونطور که اغلب ما اسم متدولوژی اسکرام رو به عنوان متدولوژی مدیریت پروژه در تیم های مختلفی شنیدیم (که میگن خیلی چابک یا اجایل هست)، خواستم بدونم تیمی هست که تاثیر مثبت استفاده از اسکرام رو در تیم دیده باشه؟

راستش رو بخواید، من احساس میکنم بیشتر پا گیر میشه برای تیم ها تا اینکه موثر باشه. شاید هم توی اکثر تیم های ایرانی آگاهی و دانش کافی از این متدولوژی وجود نداشته باشه. سوالات من اینه:

  1. که چه موقع باید از این متدولوژی استفاده کنیم؟ مثلا چرا از کانبان استفاده نکنیم؟
  2. چه ارزش ها یا مزیتی ایجاد میکنه واقعا؟
تکنولوژی اسکرام متدولوژی مدیریت مدیریت-پروژه
سوال شده در سعید مرادی
1843 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

3

تیمی هست که تاثیر مثبت استفاده از اسکرام رو در تیم دیده باشه؟

بله؛ بنده بیش از 4 سال هست که مدیر محصول هستم و در اکثر موارد برای مدیریت پروژه از متدولوژی اسکرام استفاده میکنیم. تاثیر مثبتش به وضوح قابل شهود هست.

  • چابک بودن تیم،
  • cross functional بودن تیم (یعنی خود تیم از پس نیازهایی که داره بر میاد)
  • برنامه ریزی درست، دقیق و قابل تخمین
  • شفافیت در رویه ها و هدف اسپرینت
  • قابلیت پایش پیشرفت و تصحیح سریع فرایند

از جمله مواردی هستند که به شدت به کیفیت، سرعت انجام و لذت بخش بودن مسیر توسعه یک محصولی که از متدولوژی اسکرام استفاده میکنه، اضافه میکنه. شایان ذکره که فریم ورک اسکرام در هر شرکتی متناسب با منابع و نیاز اون شرکت یا پروژه شخصی سازی میشه. یعنی یک چارچوب هست که شما به بهترین نحوی باید نیازهات رو باهاش پوشش بدی. شاید توی تیم هایی که شما بودید و داشتن اسکرام رو فالو میکردن، درست ازش استفاده نشده.

که چه موقع باید از این متدولوژی استفاده کنیم؟ مثلا چرا از کانبان استفاده نکنیم؟

این سوال خوبیه. بنده یک تئوری که از خودم دارم راجع به این موضوع که دقیقا اسکرام با چه مدل پروژه هایی سازگار تره. از نظر من، پروژه ها در مرحله توسعه، کاملا با اسکرام سازگاره؛ چرا که یکی از مهمترین رویدادهای اسکرام، planning هست و این به این معناست که این فریم ورک با مدل تسک هایی که از پیش تعریف شدن سازگاره؛ پس اگر پروژتون در مرحله ای هست که در حال افزودن فیچر هستید، استفاده از اسکرام انتخاب فوق العاده ای هست. ولی اگر پروژتون رو لانچ کردید و قصد توسعش رو ندارید، از نظر من صرفا برای دیباگ کردن و نگهداری از محصول، کانبان به شدت سازگار تر هست.

چه ارزش ها یا مزیتی ایجاد میکنه واقعا؟

در ابتدای همین پاسخم، مواردی رو ذکر کردم به عنوان مزیت هایی که اسکرام به یک پروژه و تیم میده. ولی برای اطلاعات بیشتر راجع به «ارزش‌های اسکرام» شما رو رفرنس میدم به پاسخی که قبلا نوشتم که یک تب - ارزش های اسکرام - داره و شما میتونید با مطالعه اون سکشن، پاسخ دقیق تری برای این سوالتون دریافت کنید. امیدوارم که جوابم بهتون کمک کرده باشه. موفق باشید.

جواب داده شده در سجاد شفی زاده <m>★</m>
11k امتیاز

1
آهااا بله، ممنونم، به هر حال شما تجربتون بیشتره و ممنونم که با من به اشتراک گذاشتید. ــ سعید مرادی در 2 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک