جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

چرا افتخار به داشته های غیر اکتسابی، لذت بخش است؟


3
0
443

چطور میشود، که ما از افتخار به پدر و مادر، نژاد، رنگ پوست، محل تولد، زبان و خط و پیشینه یا نیاکان خود لذت ببریم؟ در صورتی که در انتخاب آنها هیچ نقشی نداشته ایم؟

اجتماعی اضطراب-اجتماعی
سوال شده در علیرضا عابدینی
16 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

2

انسان ها بذاته دارای ویژگی «قدرت طلبی» هست. مواردی اعم از

  • چهره زیبا (رنگ پوست زیبا و ..)
  • زندگی کردن در یک محل خوب
  • وضع اقتصادی خوب
  • و ..

همه و همه این موارد به نوعی به انسان قدرت می بخشند. فردی که در یک خانواده صاحب نام و سرشناس متولد می شود، طبیعتا در معرض دید بیشتر، دارای قدرت اجتماعی بیشتر و در مرکز توجه بیشتری قرار میگیرد. طبق ویژگی قدرست طلبی انسان (که در بعضی ها بیشتر و در بعضی ها کم رنگتر دیده می شود) قرار گرفتن در این شرایط برای انسان ها جذاب و لذت بخش است. این موضوع زمانی معنی واضح تری پیدا میکند که تضاد این ویژگی ها هم وجود داشته باشند.

پس مادامی که یک چیزی به ارضای حس قدرت طلبی و رفاه ما انسان ها کمک میکند، لذت بخش می باشد. طبیعتا دستآورد های شخصی انسان ها که ماحصل تلاش بوده، به مراتب جذابیت و ارزش خیلی بیشتری برای انسان دارند. چراکه بارها دیده شده که افرادی که در خانواده های مرفه زندگی میکنند و از جهات مختلفی بی نیاز هستند، احساس پوچی کرده و به انحرافات کشیده می شوند. این بدان معناست که داشته های غیر اکتسابی عمیقا احساس جذابیت و لذات را نیز فراهم نمیکنند.

لازم به توضیح است که از منظر نگرشی عمیق تر، اینگونه موارد جزو ارزش های انسانی شمرده نشده و قابل افتخار کردن نیستند. دیده شده که حتی افرادی بدون خانواده به مدارج عالی و جایگاه های متعالی رسیده اند و متقابلا افرادی دارای شرایط خوب ولی سرخرده شده اند.

پس به صورت عمیق اگر دیده شود، کلیه مسائل غیر اکتسابی جزو ارزش های مازاد انسانی لحاظ نمی شوند. ولی خب بطور کلی و از منظر یک نگاه سطحی، اینگونه موارد برتری محسوب شده و فکر کردن به آنها برای افرادی لذت بخش می باشد.

جواب داده شده در محدثه حامدی نسب
1266 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک