جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

چجوری از توی loop در جاوا اسکریپت خارج بشیم ؟


1
0
266

اقا من داشتم از روی یوتیوب آموزش میدیدم ولی نگفت چجوری از توی loop یا حلقه ها در جاوا اسمریپت چطوری خارج بشیم کسی میدونه بگه

تکنولوژی برنامه-نویسی
سوال شده در مهدی  غفاری
39 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

2

ببینید در مبحث حلقه ها loops، برای خروج از حلقه سه حالت وجود داره: (در اکثر زبان های برنامه نویسی هم همینطوری هست)

حالت اول: حالت عادی که چرخش تموم میشه و مفسر یا کامپایلر از حلقه میاد بیرون و شروع میکنه به اجرای ادامه ی کد که در این حالت به شرطی که در حلقه نوشته میشه مربوط میشه، که در مثال پایین میشه i < 10

for (let i = 0; i < 10; i++) {
  console.log(i);
}

حالت دوم: زمانی که ما نیاز داریم طبق یک شرطی وسط حلقه از حلقه بیایم بیرون (که فکر میکنم سوال شما راجع به این حالت هست). در این حالت در بیشتر زبان های برنامه نویسی باید از دستور break استفاده بشه:

for (let i = 0; i < 10; i++) {
  if (i === 3) { break; }
  console.log(i);
}

در حالت بالا حلقه فقط 3 بار میچرخه و وقتی i به عدد 3 میرسه دستور break اجرا میشه و کلا از حلقه میپره بیرون و شروع میکنه به اجرای ادامه کد.

حالت سوم: این حالت برای زمانی هست که توی خود حلقه ما میخوایم وسط حلقه بپره بالا و بره سراغ مورد بعدی حلقه (این مورد یه جورایی به زودتر خارج شدن از حلقه کمک میکنه). یه جورایی مفهوم «آیتم بعدی» یا همون Next item رو اجرا میکنه، که باید از continue استفاده بشه:

for (let i = 0; i < 10; i++) {
  if (i === 3) { continue; }
  console.log(i);
}

در این حالت حلقه همون 10 بار رو میچرخه ولی وقتی به دور سوم میرسه، console.log(i); اجرا نمیشه؛ چون بالاش شرط گذاشتیم اگه i === 3 بود continue;؛ که یعنی هر جایی از بلاک {} حلقه هستی، ادامه حلقه رو بیخیال و بپر برو از بالای حلقه، شمارنده رو یکی ببر بالا و مورد بعدی رو اجرا کن.

امیدوارم که به دردتون بخوره توضیحاتم.

جواب داده شده در ساناز رضایی
1321 امتیاز

1
خیلی کامل بود ــ مهدی غفاری در 7 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


2

سلام برای این کار نیاز است از دستور break (شکستن) استفاده کنید .

اگر می‌خواهید پیش از اجرای همه تکرارهای حلقه ها در جاوا اسکریپت از آن خارج شوید می‌توانید از گزاره یا دستور break استفاده کنید.

این امر به این شکل است که برای مثال ما حلقه ای ایجاد کرده ایم که وظیفه دارد اعداد بین 0 تا 100 را برای ما بشمارد,

ما با استفاده از دستور break قادر خواهیم بود که این حلقه را در هر عددی که بخواهیم متوقف کنیم و از ادامه یافتن روند آن جلوگیری کنیم.

جواب داده شده در کوروش  عظیمی
121 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک