جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

اولویت وجود مرغ و تخم مرغ؟


1
0
239

اول مرغ به وجود اومد یا تخم مرغ ؟

علمی فلسفه
ویرایش شده در 6 ماه قبل ناشناس
ناشناس
N امتیاز
سوال شده در ناشناس
N امتیاز


این سوال فکر میکنم دو جنبه داره. من توی مقالاتی که گاها ترجمه میکنم، استفاده از این سوال رو در حوزه های بیزینسی هم بارها دیدم. یعنی علاوه بر مفهوم فلسفی که داره این سوال، برای بیزینس ها و کسب و کارهایی که 2 وجهی هستن باز خیلی بکار میاد. مثلا اسنپ که یک ساید راننده ها رو داره و یک ساید مسافرها؛ برای برنامه های ورود به بازارش معمولا پرسیده میشه که اول باید راننده ها رو تامین کنیم یا مسافر ها رو. فقط خواستم بگم که این سوال گاها جنبه بیزینسی هم داره و میتونه توی متون مرتبط با کسب و کار هم ذکر بشه ــ هانیه پورزنگنه در 6 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

1

اگر منظور از تخم‌مرغ دقیقا تخم مرغ باشه، باید گفت که همانطور که می‌دونید پروتئین‌های داخل تخم ‌مرغ فقط از داخل بدن مرغ به اون انتقال پیدا میکنه. پوست تخم مرغ حاوی عنصر “اوفوسلیدین ۱۷” هست که تنها در بدن مرغ یافت میشه. بر این اساس، غدد داخلی مرغ این ماده رو ۲۴ ساعت قبل از تخم گذاشتن ترشح می‌کنن تا پوسته تشکیل بشه. پژوهشگران بر این باورن که مرغ تنها دارنده این عنصر هست. شکی وجود نداره که مرغ قبل از تخم مرغ آفریده شده که باید پرونده این سوال قدیمی در اذهان عمومی بسته بشه.

دقیقا همونطور که اولین انسان آفریده شده، طبیعتا اولین مرغ هم باید قابل آفریده شدن باشه.

جواب داده شده در مریم نادري
638 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


2

برگرفته از وب سایت نت‌نوشت، بخش «سخن آخر» :

  • اگر در پرسش «اول مرغ بوده یا تخم مرغ» منظور از تخم، «تخم به طور کلی» باشد، پاسخ این است که تخم پیش ‌از مرغ وجود داشته است
  • اما اگر منظور از تخم، «تخم‌مرغ» باشد پاسخ چیزی نیست جز مرغ.
جواب داده شده در محدثه حامدی نسب
1266 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک