جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

ایمیج های داکر کجا ذخیره میشن توی لینوکس؟


1
0
740

من یک مشکلی رو باهاش مواجه شدم و نیاز دارم بدونم که docker image (ایمیج های داکر) کجا دقیقا ذخیره میشن توی OS ؟

همونطور که توی عنوان سوالم هم گفتم، سیستم عاملی که دارم ازش استفاده میکنم لینوکس هستش و مسیری رو میخوام که توی لینوکس داکر ایمیج ها ذخیره میشن. منظورم اینه که وقتی docker pull <image-name> رو میزنیم، داکر میره از سرور پیشفرض (که فکر میکنم docker hub هست) اون پکیج رو دانلود میکنه و یه جایی توی خود سیستم عامل ذخیره میکنه که وقتی docker run <image-name> رو میزنیم میره اون پکیج رو در قالب یک container اجرا میکنه. الان من میخوام بدونم که docker pull فایل ایمیج رو کجا میزاره؟


ویرایش: طبق کامنت آقای @سعید.مرادی، من کامند lsb_release -a رو ران کردم و خروجیش این هست:

No LSB modules are available.
saed@APP:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description:    Ubuntu 18.04.4 LTS
Release:        18.04
Codename:       bionic
علمی برنامه-نویسی داکر سیستم-عامل کامپیوتر
ویرایش شده در 2 سال قبل
سوال شده در سروش قادری نسب
788 امتیاز


لطفا سوالتون رو ویرایش کنید و ذکر کنید که از چه ورژن لینوکسی دارید استفاده میکنید به عنوان سیستم عامل؟ اگه اطلاع ندارید، کامند lsb_release -a رو ران کنید و خروجیش رو به اشتراک بگذارید. ــ سعید مرادی در 2 سال قبل
1
@سعید.مرادی سلام اجرا کردم ورژن ubuntu 18.04 هست. الان سوالم رو هم ویرایش میکنم و به این موضوع اشاره میکنم. ــ سروش قادری نسب در 2 سال قبل
4
به عنوان یک نکته مرتبط به سوالتون، شما میتونید بجای استفاده از pull و بعد از اون استفاده از run، مستقیم از همون اول از docker run استفاده کنید. داکر خودش به صورت پیشفرض میاد ریپوی لوکال رو چک میکنه اول و اگه موجود بود اون ایمیج که خب اجراش میکنه اگه هم نبود میره دانلود میکنه و بعد اجراش میکنه. من چند سالی میشه که pull نکردم :-). اینم بگم که دقتق تره که از تگ هم استفاده کنی (که اگه نکنی به صورت پیشفرض خودش :latest رو لحاظ میکنه. ــ سجاد شفی زاده در 2 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

2

خب، به صورت پیش فرض که مسیری که docker images توی لینوس-ابونتو ذخیره میشن اینجاست:

/var/lib/docker/images

و اگه بخوای این مسیر رو تغییر بدی، داکر یه فایل کانفیگوریشن داره که در مسیر /etc/docker/daemon.json میتونی پیداش کنی (و اگر موجود نیست باید بسازیش) و اینجوری مسیر ذخیره سازی ایمیج ها رو توش تعریف یا ویرایش کنی:

{
  "data-root": "/new/path/to/docker-data"
}

اینم بگم که بعد از تغییر فایل کانفیگوریشن داکر (مشابه هر فایل کانفیگوریشن دیگه ای) باید یک بار داکر رو ری استارت کنی، که با ران کردن این دو کامند پایین (به ترتیب) میتونی این کار رو انجام بدی:

sudo systemctl daemon-reload
sudo systemctl restart docker
جواب داده شده در سعید مرادی
1933 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری