جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

در جمله Why haven’t we made it safer نقش دقیق ضمیر it چیست؟


0
0
206

جمله کامل این هستش:

"Why Haven’t We Made IT Safer to Breathe in Classrooms"

میخوام بدونم در جمله ی بالا دقیقا it چه نقشی رو ایفا میکنه؟ به عبارت بهتر، داره به چه چیزی اشاره میکنه؟

میدونید، من فکر میکنم اگه it حذف بشه از جمله بالا باز کاملا جمله خوانا و قابل فهم هست. این هستش که من دچار ابهام شدم که نقش دقیقش چیه.

زبان شناسی انگلیسی قواعد
سوال شده در مریم نادري
641 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

0

سلام و احترام. در زبان انگلیسی، ضمیر it گاها برای تکمیل شدن جمله بدون مرجع بکار میره و هیچ کاربرد دیگه‌ای هم نداره. به این ضمیر در حالت فاعلی dummy و در حالت مفعولی ambient گفته میشه. از مثال‌های این مورد میشه به موارد زیر اشاره کرد:

It is raining today. It is hot in here. I really like it here.

در جمله مد نظر شما هم دقیقا همین اتفاق افتاده. نکته جالب این‌جاست که وقتی ضمیر حالت ambient داره، گاها میشه جمله رو بازنویسی کرد:

Why Haven’t We Made IT Safer to Breathe in Classrooms -> Why Haven’t We Made Breathing in Classrooms Safer
ویرایش شده در 7 ماه قبل
جواب داده شده در سعید شکوهیان
1604 امتیاز


ممنونم واسه حذف it و بازنویسی جملم تو مثال دومتون ولی من Dummy رو نفهمیدم الان تو جمله من کدوم حالته؟ ــ مریم نادري در 7 ماه قبل
2
توی مثال‌هایی که زدم، دو جمله اول ضمیر it در نقش فاعل اومده و پس dummy محسوب میشه. در جمله شما it ضمیر ambient هست ــ سعید شکوهیان در 7 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


-1

regregregregregergegev w we eve

جواب داده شده در سعید غلامی
860 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری