جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

بهترین راهکار برای زنی که شوهر رفیق باز و بد اخلاقی دارد چیست؟


1
0
1130

سلام خواهش میکنم کمکم کنید

یکساله که ازدواج کردم من و همسرم از دو شهر متفاوت هستیم ناخواسته مجبور شدم برم شهر شوهرم زندگی کنم، خیلی از شبا با دوستانش تا پاسی از شب بيرونن و بازی میکنن خیلی مقاومت کردم و باهر زبونی ازش خواهش کردم که شبا بیرون نباشه اما بی فایده و از این طرف تا دوازده ظهر خوابه توی این یکسال متاسفانه چهار بار دستش روی من بلند شده دو بار که محکم دو تا دستانش جلوی بینی و دهانم گرفته بود که تا مرز خفگی رفتم البته به بهانه. های خیلی بیخود یکبار سر رنگ مو یکبار سر گویش و... بارها خواستم دادگاه مراجعه کنم برای طلاق اما از جایی که خانواده سنتی دارم و مادرم همیشه اصرار به سازش داره و پدرم هم ناراحتی قلبی داره من چیکار کنم دارم ذره ذره آب میشم کمکم کنيد

پزشکی روابط-زناشویی روانشناسی
سوال شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

1

با شوهر رفیق باز و بد اخلاق چه کنیم؟

خب ببینید سوال شما چندین نکته را پوشش میدهد. و خود نیز حاوی چندین سوال است:

  1. آیا رفیق باز بودن (از نظر روابط اجتماعی) ، جزو علاقه شخصی و تمایلات شوهر شماست؟ به عبارت بهتر، برقرار ارتباط اجتماعی و دورهمی ها با افراد خوش مشرب، و همچنین مسافرت رفتن با دوستان و .. از جمله تمایلات شوهر شماست؟ اگر این چنین است، خب تا حدی طبیعی است ارتباط شوهر شما با دوستانش و پیشنهاد بنده این است که مادامی که از چارچوبی مشخص عبور نکرده، با ایشان مخالفتی نکنید. برخی از آقایان عموما تمایل به صرف کردن وقت با دوستان قدیمی و رفیقان به اصطلاح گرمابه و گلستان خود دارند و مخالف های همسرشان عموما باعث یک گارد از سمت ایشان می شود که در طول زمان در رابطه شما سردی ایجاد میکند.

  2. برای مسئله زد و خورد و ضرب و شتم توسط ایشان، خب مسئله ایست قابل تامل. بله درک میکنم که از خانواده های سنتی هستید و مسائل اینچنینی و دادگاه خیلی در زمره ی عقیدتی شما نمیگنجند. ولی این مسئله ایست که باید جدی تر به آن پرداخت. از مشاورین خانواده کمک بگیرید. برای شوهرتان جذابیت ایجاد کنید که به حضور در مرکز مشاوره ترغیب شود. در این مورد خاص، بنده علی رغم میل باطنیم، حتی مراجعه به دادگاه رو نیز پیشنهاد میکنم (در آخرین مرحله). چرا که در روابط زناشویی که مکررا ضرب و شتم اتفاق میوفتد، حرمت ها نسبتا از بین رفته و زندگی رنگ و بوی درستی نخواد داشت. ولی خب چندین بار باید فرصت بدهید و سریع اقدام نکنید. در صورت وجود میتوانید از بزرگان فامیل هم استفاده کنید برای میانجیگری.

نکته مهم و قابل تامل:

ببینید اکثر آقایان و به عبارت بهتر انسان ها، خلاءهای روحیشان را با رفقایشان ارضا میکنند. آیا به دنبال علت رغبت شوهرتان به پرداختن زمان زیاد با رفیقانش فکر کرده اید؟ آیا دلیل بدخلقی های ایشان را چه میبینید؟ بنده شخصا مشاهده کرده ام که زندگی های بسیاری با توجه به این نکته کاملا تغییر کرده اند.

گاها کافیست شما ارزش بیشتری برای زندگیتان قائل باشید؛ حتی علی الرغم میل باطنیتان، با شوهرتان خوش رفتار باشید، او را قهرمان بدانید به طوری که وی احساس کند. از ایشان کمک بخواهید به گونه ای که به سادگی قادر به اجابت باشد. برای اون جذابت های اجتماعی ایجاد کنید. با دعوت کردن مهمان و شاید مهمانی رفتن. در کل عرض بنده این است که سعی کنید زندگی خودتان را به همراه شوهرتان با رنگ و بویی تازه مجددا بنا کنید.

جواب داده شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


4

سلام و احترام. امینیان هستم، مشاوره خانواده و مدیر مرکز مشاوره رهیار. در رابطه با سوال شما چندین مورذ مهم هست که عرض میکنم خدمتتون. اول این که چون عرض کرده بودین که از دو شهر متفاوت هستین احتمال زیاد مسائل فرهنگی در این زمینه موثر باشه و توی فرهنگ خانوادگی همسر شما این موضوع امری طبیعی باشه. نکته دوم این هست که چون شما دور از خانواده و شهر خودتون هستین همسر شما راحتتر به خودش اجازه میده که شبا دیر بیاد خونه و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارد. نکته سوم که خیلی مهم هست این هستش که آیا همسر شما از روز اول این اخلاق رو داشت یا این که نه یواش یواش شروع شد و حالا خیلی بیشتر شده. نکته بعدی این هست که دلایل همسر شما مبنی بر چنین رفتارهایی چیست و چرا دیگر به محیط خانواده و همسر متعهد نیست. نکته آخر هم این هست که به هر حال شخصیت طرفین به ویژه همسر شما در این موضوع بسیار مهم و موثر هستش، یعنی مثلا اگر شما شخصیت وابسته داشته باشین و همسر شما شخصیت سلطه جو داشته باشد، این دو تیپ شخصیتی تشدید کننده مسئله شما میباشد.
امینیان، مشاوره خانواده و مدیر مرکز مشاوره رهیار. تلفن مرکز. 22616408_021

جواب داده شده در ابوالفضل امینیان


سلام آقای امینیان. من این سوال رو نپرسیم ولی می خواستم بدونم از کجا میشه لیست همه ی شخصیت ها رو پیدا کنم و اینکه چطوری می تونم بفهمم خودم یا شوهرم چه شخصیتی داریم ؟ من فکر می کنم خودم سلطه جو هستم آیا این بده؟ ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک