جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
درگذشت تلخ و جانسوز مهسا امینی را به تمام مردم ایران تسلیت عرض میکنیم؛ امید داریم که من بعد شاهد این قسم وقایع تلخ و ناگوار در کشور عزیزمان ایران نباشیم.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

تفاوت if I was با if I were در زبان انگلیسی


2
0
4846

سلام دوستان

If I was ...
If I were ...

کدومش درسته و از کدومش باید استفاده کرد؟ آیا در حالات مختلف باید متناسب با یه قانون خاص از یکیشون استفاده بشه؟ من گرامر رسمی و استاندارد انگلیسی رو می خوام

زبان شناسی انگلیسی
سوال شده در ساناز رضایی
1336 امتیاز

3
به طور کلی وقتی گذشته واقعی هستش باید بگی if I was و وقتی گذشته غیر واقعی هستش باید بگی if I were. ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل
1
@هانیه.پورزنگنه منظورتون از گذشته واقعی/غیر واقعی چیه؟ میشه مثال بزنید لطفا؟ ــ سروش قادری نسب در 4 سال قبل

@هانیه پورزنگنه، گذشته واقعی اصلا if نمیگیره چون واقعا رخ داده مثل اینکه شما واقعا در گذشته پول دار بودید و هستید و بعد بگویید if i were rich یا if i was rich، اصلا اینجا بحث was و were نیست، گذشته ای که رخ داده if نمیگیرد. ــ نورالله رضایی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

3 جواب

3

جملات secend conditional که ساختار اون به شکل زیر هست در مواقع غیر واقعی استفاده میشه (hypothetical/imaginary situation) که در اون فعل به صورت گذشته میاد:

If + past ... would + infinitive (without to)

برای مثال:

If I had money, I would buy a house If I studied, I would pass the test

اینجا من الان پول ندارم پس نمیتونم یه خونه بخرم، من درسم رو نخوندم پس امتحانو نمیتونم پاس کنم برای همین میگیم موقعیت غیر واقعی. حالا اگر بجای فعلمون بخوایم از to be استفاده کنیم، برای همه ی ضمیر ها از were استفاده میکنیم (بهش میگن subjunctive که توی شرایط unreal استفاده میشه) البته از was هم میشه استفاده کرد اما were رایج تر هست هم توی formal و هم توی informal

If I were rich, I would buy houses for homeless people (but I am not rich) If he were present, he would learn this lesson (but he isnt present)
جواب داده شده در Mohammad Beigi
631 امتیاز


مثال دومتون عالی بود ممنون ــ ساناز رضایی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


4

به نظرم کلمه (I) کلا با was می آید، مگر اینکه در جمله، شخص خود را به صورت فرضی به جای مخاطب you فرض کند مانند 'If i were you' (اگر من جای تو بودم) یا 'I wish i were you' (ای کاش جای تو بودم)

جواب داده شده در نورالله رضایی
878 امتیاز


به نظر من اینطور نیست که همیشه I با was بیاد. فقط زمانی که real past باشه اون موقع باید گفت if I was. یعنی بعضی وقتا هم پیش میاد که باید بگیم if I were (نه فقط زمانی که می خوایم بگیم اگه من بجای تو بودم) ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل
2
@ هانیه پورزنگنه، لینک روبه رو مشاهده کنید مواید جوابم هست. if i were و اگه ممکنه برای جواب خود مثال بیارید. ــ نورالله رضایی در 4 سال قبل

مثلا برای زمانی که میخوایم یک چیزی رو بگیم که واقعی نیست باید از were استفاده کنیم برای i. مثلا If I were stronger, I'd break your arm! ــ هانیه پورزنگنه در 4 سال قبل

@هانیه پورزنگنه، نظر شما درست است، جواب بنده حالت خاصی از جواب کاملتر شماست. یعنی (I) به طور کلی در جمله های فرضی با were میاد، چه فرض این باشد که "اگر من به جای تو بودم" و چه مانند مثال شما "اگر قویتر بودم " وجه مشترک دو جمله غیرواقعی بودن و یا فرضی بودن آنها میباشد. ــ نورالله رضایی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


1

در ساختار شرطی، از فعل were استفاده می‌شود، تا نشان دهیم چیزی واقعیت ندارد. if I were و if she/he were درست است.

If I were rich, I would help you.

If his mother were alive, she wouldn't let him do that!

اگرچه در زبان گفتاری، و حتی در ترانه‌های امروزی، if I was هم استفاده می‌شود، ولی از نظر گرامری نادرست است.

جواب داده شده در اکرم جعفری
91 امتیاز


آهان درسته خیلی ممنونم از پاسختون ــ ساناز رضایی در 2 سال قبل

خواهش می‌کنم. ــ اکرم جعفری در 2 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک