جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

علت و درمان غلطت خون چیست؟


0
0
1892

مدتی است که احساس خستگی زیاد می کنم و خونم در هنگام عادت ماهیانه غلیظ است، ایا می توانم بگویم مبتلا به غلیظ شدن خونم شد م و راه درمانم چیست؟

پزشکی علائم-بیماری-ها
سوال شده در مریم شریفی
60 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

1

غلظت خون بالا با از مایش تشخیص داده میشه که Hb اگر بالا باشه پزشکان توصیه میکنن که فصد خون انجام بشه

اما اینکه دردوران پریودی غلظت خون بالاست منظورتون رو متوجه نمیشم چطور شما فهمیدن غلظت خون بالاستد؟ اگر در خونریزی و عادت ماهانتون لخته های خون دیده میشه اون بخاطر تخریب دیواره داخلی رحم هستش نه غلیظ شدن خون

به طور کلی اگر بخوام تعریف غلظت خون بالا رو بگم:

«غلظت خون» بالا یا به عبارتی «پلی سیتمی ورا» یک بیماری است که درش سلول‌های قرمز موجود در خون به شدت افزایش پیدا میکنند و بیماران مبتلا به پلی سیستمی ورا ،سلول های قرمز خون یا هموگولوبین، یا هماتوکریت خیلی بیشتر از حد طبیعی در خون خود دارند.

نشانه های غلظت خون:

 • ضعف بدن و کاهش وزن
 • خستگی مفرط
 • خارش بدن
 • مشکلات تنفسی
 • حس درد در ناحیه شکم
 • حس راحتی کامل
 • تاری در بینایی یا دوبینی
 • سرگیجه
 • عرق کردن خیلی شدید
 • خون ریزی و یا کبودی

علائم جدی‌تر:

 • خون ریزی شدید
 • مفاصل متورم
 • درد استخوان ها
 • قرمز شدن رنگ پوست صورت
 • خون ریزی لثه
 • احساس سوزش در دست یا پا

همچنین به عنوان انواع «غلظت خون» میتونم سه مورد زیر رو بگم:

 1. پلی ستیمی مطلق
 2. پلی سیتمی اولیه
 3. پلی سیتمی ثانویه

که هر یک از آنها خودشون تعریفی دارن. در مجموع با اینکه «احساس خستگی» یکی از علائم غلظت خونه ولی صرف اینکه خونتون در زمان پریود غلیظ هستش دلیلی بر این نیست که بگوییم شما دچار بیماری غلظت خون شدید. برای تشخیص دقیق باید یکی از آزمایش های خون یا ژنتیک رو بدید.

برای درمان هم دارویی که پزشکان در این مواقع تجویز می کنند Hydroxyurea هستش که توصیه میکنم بدون هماهنگی پزشک مصرف نکنید. چراکه Hydroxyurea یک داروی سرطانیه که باعث کاهش رشد سلول های جدید در بدنتون میشه. آسپرین هم خوبه چون باعث رقیق شدن خونتون میشه.

مصرف زیاد آب و داشتن تحرک زیاد در روز (مخصوصا ورزش کردن) هم خالی از لطف نیست.

ویرایش شده در 4 سال قبل
جواب داده شده در ناشناس
N امتیاز

1
با تشکر از پاسخ کامل شما. خوب متوجه شدم. ــ مریم شریفی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


1

علت خستگی کم خونیه نه غلظت خون حتما قرص اهن مصرف کنید و اینکه واسه غلظت خون باید ازمایش بدین در ضمن خون عادت ماهیانه چون بصورت لخته است کلا تیره رنگ و غلیظه

جواب داده شده در ghazal rahmanifar
149 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک