جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

نحوه چک کردن فایل اپلود شده در هاست


0
0
1079

سلام ، من فایل اپلود میکنم به هاست همراه با اپلود فایل ،اطلاعات هم ثبت میشه در دیتابیس، حالا میخوام چک کنم اگر فایل با همون نام قبلا آپلود شده بود در هاست دیگه نه فایل آپلودبشه و نه اطلاعات در دیتابیس ثبت بشه برای اپلود فایل در هاست از این کد استفاده میکنم :

move_uploaded_file($_FILES['theFile']['tmp_name'], "./upload/" . $_FILES['theFile']['name']);

و برای ثبت اطلاعات از این کد

sql="INSERT INTO MyTable(ID,Name);

میشه راهنمایی کنید چجوری چک کنم اگر از قبل فایل اپلود شده بود دیگه نه اپلود کنه و نه اطلاعات ثبت شه؟ ممنون

علمی کامپیوتر
ویرایش شده در 5 سال قبل ali ht
11.1k امتیاز
سوال شده در ali ht
104 امتیاز


تمام چیزی که شما احتیاج دارید یک index هست بر روی ستون name (از نوع unique) (و با احتساب اینکه فایل های تکراری نامهای یکسان دارند). از چه دیتابیسی استفاده می کنید؟ MySQL یا SQLServer ؟ ــ سجاد شفی زاده در 5 سال قبل

من فقط نیاز دارم در داخل پوشه Upload(هاست) چک بشه اگر فایلی که قرار آپلودبشه نامش برابر با فایل داخل هاست بود یک بخشی از کد رو اجرا نکنه یا یک Bool = فالس بشه ــ ali ht در 5 سال قبل

1. از چه زبانی استفاده میکنید؟ php؟ 2. چرا می خواید این چک رو توی فایل ها انجام بدید؟ چرا تو دیتابیس این چک رو انجام ندیم؟ ــ سجاد شفی زاده در 5 سال قبل

با php اگه بشه از طریق هاست چک کرد خیلی بهتره ــ ali ht در 5 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

2

برای این منظور لازم است که شما ابتدا نام فایل مورد نظر رو دریافت کرده و با کمکِ تابع file_exists() دایرکتوریِ فایل ها رو چک کنید که آیا همچین فایلی ( با نامِ مشابه ) وجود دارد یا خیر و سپس بقیه دستورات رو اجرا نمایید...

$filename = "File Path";

if (file_exists($filename)){

    echo "File exist.";

} else {

    echo "File does not exist.";

}
جواب داده شده در رضا گرشاسبی
377 امتیاز


با تشکر .. لطفا جهت افزایش اعتبار و کفیت پاسخ خود، لینک داکیومنتیشن رو هم ضمیمه پاسختون کنید. ــ سجاد شفی زاده در 5 سال قبل
1
چشم از این به بعد حتما رعایت خواهد شد. ــ رضا گرشاسبی در 5 سال قبل

سایتتون خیلی خوبه ممنون از شما ــ مریم نادري در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


1

سلام ممنون بابت پاسخ ، مشکل خیلی وقته حل شده و من یک چیز دیگه رو هم اضافه کنم اگر کسی مشکل داشت آدرس (path) رو نمیدونه چی بزاره باید پوشه خودشو در public_html بسازه و فایل هارو در پوشه اپلود کنه بعد درون کد باید این رو قرار بده نمونه :

 <?php
  $filename= "namefile.format";

if (file_exists('NamePooshe/'.$filename)) {
    echo "File Exist";
}
else{echo "File does not exist";}
?>
جواب داده شده در ali ht
104 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک