جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
به منظور افزایش سطح کیفی و ارائه خدمات، از لام تا کام حمایت کنید. تنها مدل درآمدی لام تا کام حمایت شما عزیزان می‌باشد.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

طلاق بهتر است یا تحمل زندگی و تاثیر آن بر فرزندان ؟


1
0
111

سلام. بعد از ۴سال نامزدی ۴سال هست که عروسی‌کردیم، پسر من شش ماهست. با همسرم رابطه خوبی نداریم و یه جورایی به خاطر دخالتها و خیانتهای مجازی همسرم به طلاق عاطفی رسیدیم.

یعد از یک سال تحمل از ترس افسردگی و فشارهای احساسی و جنسی تصمیم به جدایی گرفتم. میخواستم عواقب طلاق روی بچم و مشکلات احتمالی رو بفرمایید، و اینکه اگر جدا بشم و تو یک زندگی‌مستقل پسرم بزرگ‌شه بهتره یا اینکه به خاطر پسرم این وضعیت رو‌تحمل کنم و از خودم بگذرم؟

پزشکی پرورش-فرزند روابط-زناشویی روانشناسی طلاق
سوال شده در ناشناس
N امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

1

با سلام، لطفا به فایل صوتی زیر گوش دهید. با تشکر

جواب داده شده در محدثه حامدی نسب
838 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


3

با سلام، پاسخ مسائل تخصصی روان شناسی و مشاوره ای رو به متخصصان واگذار می کنم و از نظر فقهی، سعی می کنم در حد فهمم، نکاتی رو خدمتتون ارائه بدم.

در اسلام، از آسان ترین کار ها، می توان به ازدواج اشاره کرد. از ناپسند ترین و سخت ترین کار ها در اسلام، می توان به جدا شدن از همسر اشاره کرد. شرایط طلاق، به حدی سختگیرانه است که عموما مانع از طلاق می شود. طلاق آخرین راه ممکن برای رهایی از مشکلات می باشد. یکی از شرایط طلاق، حضور شاهدان عادل است و عادل بودن چنان تعریف دشواری دارد که حتی گاها عالمان هم از شهادت امتناع می کنند و مشکل را از راهی به غیر از طلاق حل می کنند. بنابر این لازم است ابتدا به نکات مثبت زندگی مشترک شما توجه کنیم. عموما وقتی به مشاورین خانواده رجوع می کنید؛ آن ها سعی می کنند قبل از هر چیز، به شما یادآور شوند که قطعا در زندگی شما نکات مثبتی وجود دارد که می تواند برای دوام و ثبات زندگی مشترک، از آنها کمک بگیرید.

نکته ای بسیار بسیار مهم: لازم نیست برای بقای زندگی مشترکتان، فرد مقابل را طبق خواسته تان تغییر دهید؛ بلکه اگر فرد با هوشی باشید؛ با تغییر رفتارتان، میتوانید همسرتان را به زندگی بازگردانید و نیازی نیست به خاطر فرزند، به رابطه خود ادامه دهید. از توضیحات شما چنین بر می آید همسرتان، جذب افراد فضای مجازی شده است. برای رفع این مشکل، لازم است به روش های افزایش جذابیت برای همسر، بیشتر توجه کنید‌، مثلا اگر می دانید که برای همسرتان، چه نوع فردی جذاب است؛ از همان روش استفاده کنید تا دوباره مورد توجه قرار بگیرید.

با این که همسرتان را دوست دارید؛ اما گفتن دوستت دارم و ابراز آن، به مراتب مهمتر و عمیقتر است.

فردی نزد امام صادق علیه السلام آمد و گفت: همسرم با من بد رفتاری می کند و به من مشکوک است. ایشان فرمود: آیا او را دوست داری؟ گفت: البته، او زندگی من است. فرمود: آیا به او می گویی و عشقت را ابراز می کنی؟ گفت: نه، چون اگر ابراز کنم لوس میشود.! حضرت دست او را گرفت و گفت: مشکل رابطه تان، عدم ابراز عشق است.

در آخر، مجددا توصیه می شود که با تغییر نسبی برخوردتان، می توانید به آغوش گرم خانواده بازگردید و نیازی به فداکاری نخواهد بود، ان شاء الله.

جواب داده شده در حسین امیدی
237 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


هفت میوه خرید آنلاین میوه، سبزی، گوشت، نان
فروشگاه آنلاین میوه، سبزی، صیفی، فرنگی، شربت، مربا، ترشی و محصولات خانگی سالم. ارسال در زمان انتخابی.

تبلیغات تصویری


محک