جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
لطفا از کمپین بشین خونه؛ پول دربیار دیدن فرمایید.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا حضور در حرم یا تجمعات مذهبی، با وجود ویروس کرونا مشکل شرعی ندارد؟


1
0
44

من یک سوال شرعی دارم، در شبکه های اجتماعی میبینم که یک سری ها بدون هیچ گونه توجهی به شیوع بیماری کرونا به سان سابق در مجامع متبرکه، حرم ها، اجتماعات مذهبی حاضر میشن و حتی دیدم بوسیدن حرم رو هم انجام میدن یا به عنوان مصافحه همدیگه رو در آغوش میگیرن و روبوسی میکنن.

آیا این از نظر شرعی واقعا مشکلی نداره؟ نمیخوام بگم خودکشی هست، ولی واقعا منطقیه؟ یعنی امام رضا (ع) حتما باید حرمش رو ببوسی که بهت توجه بکنه؟ از یک سری ها هم شنیدم که میگن ما خودمون دلمون میخواد، حتی اگه امام (ع) هم ازمون انتظاری نداشته باشه. واقعا اینطوری جلوه و چهره دین بد نمیشه از نظر شما؟

به هر حال، میخوام بدونم که آیا الان با وضعیت فعلی کرونا که تمام دنیا رو به چالش کشونده، حضور در جامعه و مجامع مذهبی (که واقعا هیچ اضطراری نداره) مشکل شرعی داره یا نه؟

دینی فقه کرونا
سوال شده در سروش قادری نسب
622 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

2

سلام بزرگوار مشکل شرعی داره چون مشکل عقلی داره چون سلامت جامعه را به خطر میندازه با فراهم آوردن مقدمه سرایت این بیماری شایع! بهانه بردار هم نیست اینکه به خاطر محبت اهل بیت این کار را انجام بدهند یا هر دلیل دیگری!

عدم نظافت و ورود به اماکن پر تجمع و مقدسه نهی شده = باب: جواز الفرار من مكان الوباء و الطاعون إلّا مع وجوب الإِقامة فيه كالمجاهد و المرابط !

📚وسائل الشیعة؛ج۲ص۴۲۹

قال(الشیخ الصدوق رحمه الله): روي أنّه إذا وقع الطاعون في أهل مسجد،فليس لهم أن يفرّوا منه إلىٰ غيره! 💥المُحدّث الکبیر الشیخ الحُرّ العامِلي(قدّس سرّه):

✍هذا محمول علَى الكراهة،مع أنه مخصوص بالمسجد! 📚وسائل الشیعة؛ج۲ص۴۳۱

اهل بیت علیهم السلام هم محدود به فلزهای ضریح ها نیستند!

ما آنها را اولیا الهی می دانیم که ناظر بر اعمال ما و احوال ما هستند و به اذن خداوند صدای دعای ما را می‌شنوند.

عالم هم دنیای اسباب و مسببات؛ و انتقال بیماری از طریق لمس سطوح آلوده شده از سنت‌های منطقی همان خدا.

در کل نیازی به زیارت های دسته جمعی و این تجمیع ها تا پایان برچیدن بیماری نیست

موفق باشید

ویرایش شده در 16 روز قبل
جواب داده شده در Gomnam
116 امتیاز


خیلی منونم بابت توضیحات شما. همین رو میخواستم بدونم. ـــسروش قادری نسب در 13 روز قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک