جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا عقیقه دادن بر همه واجب است؟


1
0
385

سلام. بنابر شنیده هایم هر نفر باید قبل از مرگش، به نیست عقیقه ، برای خود گوسفندی قربانی کند و در قالب غذایی مثل حلیم، به فقرا انفاق کند. و البته آن گوسفند هم باید شرایط خاصی داشته باشد. حال آن که برخی از مردم، این کار را به هنگام تولد فرزندشان، برای او انجام می دهند. یا برخی قبل از رفتن به مکه و حج واجب این قربانی را انفاق می کنند. اکنون سوال بنده این است که: ۱. آیا این کار، بر همه ی مردم واجب است، یا فقط برای کسانی است که شرایط مالی ثروتمندی دارند؟ ۲. فلسفه ی این کار، یعنی عقیقه دادن، چیست؟ ۳. آیا پدر و مادر می توانند به نیت فرزندشان، این قربانی را با هزینه ی خود، بدهند یا هرکس باید با پول دسترنج خود این انفاق را کند؟

دینی دین
سوال شده در مریم شریفی
60 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

2

سلام الله بعلیکم...

ج 1 : عقیقه واجب نیست ولی مستحب موکد است ‌‌.

ج 2 : کسانیکه شرایط مالی خوبی ندارند میتوانند به جای گوسفند مرغ یا خروس قربانی کنند .

ج 3 : عقیقه در حقیقت هم شكر است و هم بیمه كردن فرزند از بلاها، همانطوری كه در روایت هست هر فرزندی در گرو عقیقه است.

ج 4 : اصلا عقیقه کردن به عهده و وظیفه والدین است ولی اگر نکردند خودش شخص هم میتواند برای خود عقیقه کند ‌.

ویرایش شده در 2 سال قبل
جواب داده شده در هادی منتظرالقائم


عالی بود. ممنون ــ مریم شریفی در 2 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک