جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
لطفا از کمپین بشین خونه؛ پول دربیار دیدن فرمایید.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا حجاب واجب شرعی است


1
0
42

تفسیر ایات 26 اعراف و 35 احزاب و اینکه چرا شبهه ای که درمورد حجاب زنان مال زمانیکه موجب تحریک مردان میشود و به گناه و فحشا کشیده میشونده ولی در این عصر نیازی به روسری نیست غلطه

دینی احکام
سوال شده در ناشناس
N امتیاز


کجا همچین شبهه ای مکتوب و منتشر شده که حجاب زنان زمانی الزامیست که موجب تحریک مردان است؟ ــ سروش قادری نسب در 18 روز قبل

در صورت سوال ذکر شده است که از تفاسیر آیات بدست امده و چنین چیزی در قران مکتوب است ــ ناشناس در 17 روز قبل

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

2

واجبات شرعی باید در سنت یا شریعت ذکر شوند.گاهی انسان در مطالبی خاص از بین دستورات ذکر شده شریعت و سنت ، خودش دست به انتخاب میزند.دستورات امیرالمومنین در نهج البلاغه ، ایات سوره نور یا احادیث حضرت صادق علیه السلام حاکی حفظ بدن از نمایان شدن و تحریک کردن یا حتی لذت بردن شخصی است-حتی اندازه و اعضای مشخص شده در احادیث حضرت صادق علیه السلام مشهود است.از طرفی حجاب گاهی تعبیر به پرده ای بین زن و مرد می شود.اما این پرده نه فقط برای زن بلکه برای مرد نیز الزامی است و بالاتر از آن در حکم پرده ی سفید پاک روح انسانی است.که هر گاه دریده یا خدشه دار شود ، خداوند از انسان ناراضی میگردد.پس انسان اول به حجاب نفس لطمه میزند.اما انسان به نسبت جامعه و شرایط زندگی خود و با عقل و وجدان بیدارش ، اندازه ی حفظ و صیانت از بدن خود را برای نزدیک شدن به دستورات الهی ، قطعا میداند.

ویرایش شده در 5 روز قبل
جواب داده شده در mahdi Abdollahi
36 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


1

سلام علیکم بزرگوار .

اولاً در کدام آیه قرآن الله متعال فرموده تا زمانی که ؟!

ثانیاً : بر فرض صحت محال ؛ الان ؛ یعنی امروزه که حجاب بیشتر ضروری هست تا قدیم ؛ تا وارد گوگل میشیم چندین خبر تجاوز منتشر شده ؛ حتی به دختر بچه ۶ ساله هم رحم نمیکنن هوس بازان .

ویرایش شده در 16 روز قبل
جواب داده شده در هادی منتظرالقائم

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک