جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

معنی کلمه check out به انگلیسی چی میشه؟


2
0
713

توی اکثر متون انگلیسی که من باهاش مواجه شدم واژه check out معنی

  • نگاه کردن
  • بررسی کردن
  • چک کردن

میده. امروز داشتم یک روزنامه سیاسی-خبری رو که به زبان انگلیسی نوشته شده بود بررسی میکردم و با یک جمله ای مواجه شدم که کلمه check out قاعدتا باید متفاوت ترجمه بشه چون به صورت عادی اگه بخوایم ترجمش کنیم جمله معنی نمیده. جمله اینه:

Donald Trump says Ivanka ‘checked out’"

ممنون میشم اگه کسی میدونه که توی جمله بالا checked out چه معنی میده برام توضیح بده؟ مرسی

زبان شناسی انگلیسی واژگان
سوال شده در هانیه پورزنگنه
1112 امتیاز


سوال خوبی پرسیدی هانیه جان. فکر میکنم این لینک بدردت بخوره معنی check out ــ باران عزیزالسادات در 2 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

فعل check out معانی مختلفی داره. برای مثال، واژه‌نامه لانگمن 5 معنی مختلف براش ذکر کرده. در مورد جمله شما، مفهوم زیر مدنظر بوده:

check out: to be proven to be accurate, true, etc.

(صحت‌ چيزى را) بررسى‌، تاييد و تصديق‌ كردن‌

در مورد جمله شما، ترامپ داره میگه که حرف‌های دخترش ایوانکا همگی درست و حقیقت هستن.

جواب داده شده در سعید شکوهیان
1604 امتیاز


آهان متوجه شدم ــ هانیه پورزنگنه در 2 سال قبل

از proven منظورتون این هستش که ترامپ ثابت کرده که حرفای دخترش حقیقت دارن؟ ــ محبوب فاضلی نژاد در 2 سال قبل
1
@محبوب.فاضلی.نژاد من فکر میکنم یکی از معانی check out میشه to be proven. شاید بد نبود بعدش یک کاما گذاشته میشد که بهتر متوجه بشید. ــ سعید مرادی در 2 سال قبل

ترامپ ادعا می‌کنه که میشه ثابت کرد حرفای دخترش حقیقت دارن. چون نقل‌قول مستقیم از زبان ترامپ بوده و اون هم از حرفش مطمئنه، حرفی از ادعا نشده. اگر می‌خواست غیرمستقیم نقل کنه، تیتر می‌تونست همچین چیزی باشه: Trump claims that Ivanka checks out ــ سعید شکوهیان در 2 سال قبل
1
@سعید.مرادی خیر لزومی به گذاشتن کاما بعد از proven نیست چون check out یعنی ثابت بشه چیزی حقیقت داره و درسته. ــ سعید شکوهیان در 2 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری