جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
جهت دریافت مشاوره تلفنی در حوزه های حقوقی، تحصیلی، شغلی و خانواده، فرم مشاوره تلفنی لام تا کام را تکمیل کرده و منتظر تماس ما باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا عبارت A man is over there از نظر گرامر انگلیسی صحیحه؟


0
0
345

میخوام بدونم عبارت انگلیسی A man is over there درسته از نظر گرامر؟

در این مقاله میگه که از نظر گرامری (دستوری) صحیح نیست اما راستش من نمیتونم قبول کنم. توی مقاله اشاره کرده که به این صورت باید گفته شه که صحیح باش:

There is a man over there

میگم نمیتونم قبول کنم چون بارها و بارها عبارت "Someone is over there" رو توی جاهای مختلفی دیدم و مطمینم درسته که اونم دقیقا یک جمله اسمی هست مشابه جمله بالا و واقعا متوجه نمیشه چرا توی اون مقاله گفته که اون جمله صحیح نیست.

ممنون میشم راهنمایی کنید

زبان شناسی انگلیسی
سوال شده در مریم نادري
641 امتیاز

1
من فقط یک سوال دارم، چرا فکر میکنید someone is over there از نظر گرامری درسته؟ من اینطوری فکر نمیکنم. حالا اینکه شما کجاها این رو شنیدید رو اطلاعی ندارم ولی میدونم که صحیح نیست به همون دلیلی که a man is over there صحیح نیست. ــ هانیه پورزنگنه در 1 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

اگر اون شخص معرفه یا شناخته‌شده باشه، می‌توانید بگویید:

“ The man is over there. ”
“ Oh! The principal is also (standing) there. ”
“ Harold, come on, your notebook is over there, by the teacher's desk.¹ ”

اما گاهی می‌خواهیم تنها به وجود/بودن یک یا چند چیز یا کس (که معمولاً نکره، ناشناخته یا غریبه است) اشاره کنیم. نمون‌وار: یک سیب روی کتاب من هست — دو مأمور پلیس آنجا هستند. برای بیان این‌گونه منظورها در انگلیسی از فرم زیر بهره می‌گیریم:

‘ There is/are something... ’
Ex.1. Guys, there is a mysterious book on the table!
2. There are two men over there, by the car.

- Negative form:
• Singular: There is not something (over there or by the shop, etc).
Ex. There is not a horse in the field.²
There is no car here.³
• Plural: There are not ...
Ex. There are not eight children in the school.

*** پانویس:

  1. عبارت by the teacher's desk یعنی «کنار میز معلم».

  2. (هیچ) اسبی در مزرعه نیست.

  3. در اینجا به‌کارگیری واژه no سبب منفی نمودن جمله با تاکید بیشتری می‌شود. پیشنهاد می‌کنم به این پیوند اینترنتی رفته و بیشتر دراینباره بخوانید: https://dictionary.cambridge.org/grammar/british-grammar/no-or-not
there is not = there's not = there isn't
there are not = there aren't
ویرایش شده در 4 ماه قبل
جواب داده شده در آرمان آریانژاد
26 امتیاز


ممنونم بابت پاسخ خوب و کاملتون ــ مریم نادري در 1 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری


کپی