جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

آیا برق تولید شده توسط سیستم خورشیدی برای تمام وسایلی که با برق کار می کنند (وسایل الکتریکی) کاربرد دارد؟


0
0
627

در نظر داشته باشید که برق تولیدی توسط سیستم فتوولتاییک از نوع برق DC میباشد.

علمی فنی-مهندسی
سوال شده در افشین   رشید
134 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

4 جواب

0

با استفاده از مبدل های الکترونیک قدرت امکان بهره‌گیری از این توان جهت تامین بارهای AC استفاده کرد.

انواع مبدل ها

DC/DC : معروف به چاپر(Chopper)

AC/DC: یکسوساز (Rectifier)

DC/AC: اینورتر (Inverter)

AC/AC: معروف ترین در سطوح مختلف توان، ترانسفورماتور هست.

جواب داده شده در افشین   رشید
134 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

قبل از پاسخ دادن به سوالتون، لازم میدونم یک توضیح راجع به AC و DC بدم

  • DC که مخفف کلمات Direct Current هست، یک برق ولتاژ پایینه که معمولا از باتری ها یا پنل های خورشیدی بدست میاد و طبیعتا قدرت خیلی زیادی نداره و برای وسایلی استفاده میشه عموما که با باتری کار میکنن.

  • AC که مخفف کلمات Alternating Current هست همون برق جریان متناوبی هست که از نیروگاه های برق یا توربین های آبی ایجاد میشه و عموما برای تمام مصارف خانگی (تلوزیون، ماشین لباسشویی و ..) از این نوع برق استفاده میشه. اصطلاحا به این نوع، برق قوی هم میگن.

پس در جواب سوال شما؛ خیر، برق حاصله از سیستم های خورشیدی برای مصارف ولتاژ پایین کارا هستن و برای روشن کردن و ایجاد جریان در کلیه وسایل کاربرد ندارن.

جواب داده شده در سعید غلامی
860 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

خیر، زیرا شاهد بازدهی پایین صفحات خورشیدی، اتصالات، مبدل و باتری هستیم و از طرفی وسایل برقی چون کولر گازی یا دستگاه جوشکاری در بدو شروع به کار شدت جریان بالایی طلب می کنند که از توان یک سیستم خورشیدی خانگی حتی با ظرفیت بالا خارج است. از طرفی نسبت هزینه به سود در استفاده از این نوع تکنولوژی هنوز بسیار بالا است و تمایلی در مصرف کننده از این نوع انرژی پاک ایجاد نمی کند و این موضوع در کنار فضای مناسب نصب و نگهداری از عوامل منفی استفاده از این نوع انرژی است.

جواب داده شده در سارا  دهقانی
21 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

به طور مستقیم وبی واسطه برای دستگاههایی که با ولتاژ مستقیم کار میکنند .اما با استفاده از واسطه هایی که نقش مبدل یا اینورتور را داشته باشند بله در دستگاههای ورودی متناوب مانند یخچال وکولر هم میتوان استفاده نمود

جواب داده شده در سیدمحمد اقبالیان

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


عرشیان خانۀ تبدیل استعدادها به واقعیت‌ها
در عرشیان می‌آموزیم که با خداوند، نه تنها هیچ چیز محال نیست، بلکه همه چیز امکان‌‌پذیر است.

تبلیغات تصویری


کپی