جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

تولید برق با انرژی هسته ای نیاز به غنی سازی چند درصد از چه نوع خاصی اُورانیوم دارد؟؟


1
0
242

_ در نظر داشته باشید که غنی سازی اورانیوم ۲۳۵ یا U235 منبع اصلی تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه برق هسته ای میباشد.

علمی فنی-مهندسی
سوال شده در افشین   رشید
134 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

3 جواب

2

برای تولید برق با انرژی هسته ای به 5 درصد غنی سازی نیاز هست

جواب داده شده در افشین   رشید
134 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

تولید برق با انرژی هسته‌ای نیاز به غنی‌سازی اورانیوم-235 دارد. اورانیوم-235 یکی از ایزوتوپ‌های اورانیوم است که درصد بسیار کمی در طبیعت یافت می‌شود. برای استفاده در نیروگاه‌های هسته‌ای، اورانیوم-235 باید درصد غنای بالایی داشته باشد. عموماً برای استفاده در نیروگاه‌های هسته‌ای، اورانیوم غنی‌سازی شده باید حداقل ۳ تا ۵ درصد از اورانیوم-235 را داشته باشد. این فرایند غنی‌سازی اورانیوم به منظور افزایش درصد اورانیوم-235 و کاهش درصد اورانیوم-238 انجام می‌شود.

جواب داده شده در غلامرضا رستمی
1 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

اورانیوم با غنای پایین» که میزان ۲۳۵U آن کم‌تر از ۲۰٪ ولی بیشتر از ۰/۷٪ است. سوخت بیشتر نیروگاه‌های هسته‌ای بین ۳ تا ۵ درصد اورانیوم با ایزوتوپ 235 است.اورانیوم 235 باغنای بالا تر از 20 درصد تا 98 درصد برای مقاصد نظامی وساخت بمب استفاده می شود.

جواب داده شده در سیدمحمد اقبالیان

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری


کپی