جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
جهت دریافت مشاوره تلفنی در حوزه های حقوقی، تحصیلی، شغلی و خانواده، فرم مشاوره تلفنی لام تا کام را تکمیل کرده و منتظر تماس ما باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

نقش برق هسته ای در چالش های انرژی آینده به چه میزان میباشد؟؟


0
0
195

_ از انرژی یک کیلوگرم اورانیوم ۲۳۵ می‌توان چهل هزار کیلو وات ساعت الکتریسیته تولید کرد که معادل مصرف ده تن زغال سنگ یا ۵۰۰۰۰ گالن نفت است.

علمی فنی-مهندسی
سوال شده در افشین   رشید
134 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده

3 جواب

0

نقش تولید برق هسته ای در آینده انرژی باید به میزان 40 درصد باشد.

جواب داده شده در افشین   رشید
134 امتیاز


منظورتون اینه که در آینده 40% از برق کشور باید توسط انرژی هسته ای تولید بشه؟ ــ ساناز رضایی در 7 ماه قبل

500 کاراکتر باقی مانده


0

نقش برق هسته‌ای در چالش‌های انرژی آینده به میزان قابل توجهی است. برق هسته‌ای به عنوان یک منبع انرژی پایدار و پاک، مزایایی مانند تولید برق برخط، کاهش گازهای گلخانه‌ای، تأمین امنیت انرژی و قابلیت تأمین برق پایدار در طول مدت طولانی را داراست. اما همچنین با خود چالش‌هایی نیز همراه است. در زیر به برخی از این چالش‌ها اشاره می‌کنم:

  1. ایمنی: ایمنی نیروگاه‌های هسته‌ای یکی از چالش‌های اصلی است. لازم است اقدامات کاملی برای جلوگیری از وقوع حوادث هسته‌ای انجام شود و پسماندهای هسته‌ای به شکل ایمن و پایدار مدیریت شوند.

  2. مدیریت و دفع پسماندها: دفع پسماندهای هسته‌ای به صورت ایمن و بدون تأثیر منفی بر محیط زیست چالش‌هایی برای صنعت هسته‌ای ایجاد می‌کند. مدیریت صحیح پسماندها و نگهداری بلندمدت آنها برای نسل‌های آینده اهمیت دارد.

  3. پرداختن به نگرانی‌های امنیتی: امنیت نیروگاه‌های هسته‌ای و مواد هسته‌ای چالش‌هایی را برای جوامع بین‌المللی ایجاد می‌کند. پیشگیری از دسترسی غیرمجاز به مواد هسته‌ای و جلوگیری از استفاده نادرست از آنها از جمله اولویت‌های امنیتی است.

  4. هزینه‌ها: احداث و بهره‌برداری از نیروگاه‌های هسته‌ای هزینه‌بر است. نیروگاه‌های هسته‌ای نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و طولانی مدت هستند و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات آنها نیز بالاست.

  5. نیاز به فناوری پیشرفته: برای مدیریت ایمن و بهینه نیروگاه‌های هسته‌ای، نیازمند توسعه و استفاده از فناوری‌های پیشرفته و نوآوری‌های فنی است. این نیاز به تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در حوزه هسته‌ای را ایجاب می‌کند.

به طور خلاصه، برق هسته‌ای در چالش‌های انرژی آینده نقشی مهم دارد، اما همراه با چالش‌هایی نیز همراه است که باید به آنها پاسخ داده شود تا بتوان از این منبع انرژی برای آینده استفاده کرد.

جواب داده شده در غلامرضا رستمی
1 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


0

انرژی هسته ای نه تنها درفردای انرژی در جهان بلکه از هم اکنون جزو انرژی های آلاینده محیط زیست آن هم در سطح خطرناک وباتوجه به نیم عمر اتم اورانیوم وپلوتونیوم در رده آلاینده های غیر قابل پا کسازی قرار دارد .نمونه تمام عیار وواضح این ادعا شهرپریپات در اوکراین است که گذشت زمان در ان در لحظه وقوع انفجار چرنوبیل متوقف شده وبه شهر ارواح تبدیل شده است .وبا توجه به پیشرفت های خیره کننده علوم در زمینه انرژیهای پاک مانند نور خورشید وباد وامواج دریا انرژی هسته ای به عنوان منبعی برای تامین انرژی کشورها در اینده ازهیچ جایگاهی برخوردار نیست .هرچند اگر بعضی سلیقه های خاص به دلایل تبلیغاتی برای این نوع از انرژی اینده ای خیالی ومتوهمانه معرفی کنند.

جواب داده شده در سیدمحمد اقبالیان

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


لام تا کام نسخه صفحه کلید نیز راه اندازی شده است. شما با استفاده از کلیدهای موجود بر روی صفحه کلید دستگاهتان می توانید با وب سایت ارتباط برقرار کنید.
لیست کلید های میانبر

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری


کپی