جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات شما کاربر محترم لام تا کام؛ با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

طرز کار ایندکس ها در دیتابیس ها چگونه است؟


1
0
1205

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان در مورد ایندکس ها در دیتابیس یادگرفتم یک ردیف رو به حالت ایندکس در بیاورم ولی سوالی که برام ایجاد شده این هست که اون پشت چطوری داره کار می کنه که سرعت اینقدر افزایش پیدا میکنه ممنون دوستان

تکنولوژی کامپیوتر
ویرایش شده در 11 ماه قبل
سوال شده در ناشناس
N امتیاز


ایندکس ها خیلی خوبن من همیشه برای همه ستون ها می سازم خیلی سریع تر میشه ــ ساناز رضایی در 3 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

5

یادگرفتم یک ردیف رو به حالت ایندکس در بیاورم.

خب این جمله ی درستی نیست، ایندکس ها مبتنی بر ردیف ها نیستن، در واقع روی ستون ها ساخته میشن.


ایندکس ها (indexes) انواع مختلفی دارن:

  • index (صرفا برای افزایش سرعت در جستجوی مقدار)
  • unique (علاوه بر افزایش سرعت در جستجوی مقدار، یکتا بودن اون رو هم چک می کنن)
  • fulltext (برای افزایش سرعت در جستجوی مقدارهایی از جنس متون نسبتا طولانی)
  • pk (کلید اصلی جدول هستش که غالبا به صورت آتوماتیک مقدارش افزایش پیدا می کنه و همچنین mysql optimiszer1 برای افزایش سرعت در جستجوی مقدار ازش استفاده می کنه و همینطور یکتا بودن مقدار هم بررسی میشه در این نوع از ایندکس)

طرز کار ایندکس ها در دیتابیس:

اگه بخوام خیلی کوتاه پاسخ بدم باید بگم ایندکس ها مقادیر رو مرتب سازی می کنن. این باعث میشه سرعت پیدا کردن مقادیر طبق الگوریتم هایی که استفاده میشه به طرز قابل توجهی افزایش پیدا بکنه. شایان ذکره که در ایندکس fulltext قبل از مرتب سازی مقادیر، ابتدا از جملات توی هر رکورد (بر مبنای فاصله) برای هر کلمه یک سطر ایجاد میشه و سپس جدول متشکل از تمام کلمات رو مرتب سازی می کنه.


نکته های مورد نیاز:

  1. همانطور که گفته شد ایندکس ها سرعت جستجو (select) رو افزایش می دن، البته روی سرعت نوشتن در دیتابیس (delete ,update, insert) هم تاثیر منفی دارن و یک مقدار کندتر میشه عملیات نوشتن؛ چرا که این مقدار جدیدی که قرار نوشته بشه باید توی ایندکس هایی که ساخته شده هم اعمال بشه. البته این کند شدن در نوشتن خیلی کمتر دیده میشه نسبت به اون افزایش سرعت خیلی زیادی که توی جستجوی مقدار اتفاق میوفته.

  2. ایندکس ها می تونن به صورت ترکیبی روی چند ستون هم ساخته بشن. به عنوان مثال برای جدول کاربران users(username,password) یک Composite Index2 هست که برای یک همچین کوئری خیلی موثره و باعث بهینه سازی میشه: SELECT * FROM users WHERE username = ? AND password = ?

1 بهینه ساز دیتابیس mysql که به صورت هوشمند سعی می کنه بهترین حالت استفاده از ایندکس ها رو انجام بده برای کوئری های مختلف
2 ایندکس های ترکیب شده بر متشکل از چندین ستون

جواب داده شده در سجاد شفی زاده <m>★</m>
11k امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک