جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

راه کار های درمان افسردگی چه می باشد؟؟


1
0
909

سلام من چند ماهی که خیلی بی حوصله شدم و سه ماهی که خیلیییییی بدتر شدم و ی ذره انرژیرو هم که قبلأبرای کارام داشتم الان دیگه ندارم و فقط ترجیح میدم توی اتاق بمونم و حتی از اتاق بیرون رفتنم دوست ندارم بی اشتها شدم وکم حرف وترجیح میدم اتاقم تاریک باشه نمیشه با این وضعیت درس بخونم باید چیکار کنم مشکلم حل میشه ؟؟؟؟؟

پزشکی روانشناسی
ویرایش شده در 4 سال قبل
سوال شده در ناشناس
N امتیاز


سلام، سوال شما خیلی کلی هستش، لطفا به جزئیات سوال خوب اضافه کنید. و دلیل افسردگی خود را نیز ذکر کنید. ــ مریم نادري در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

2 جواب

1

11 نکته درمان سریع افسردگی

11 موردی را که برای درمان سریع افسردگی استفاده کردم و به دیگران نیز آن ها را پیشنهاد می دهم ذکر کرده ام، سعی کنید این 11 مورد را در کنار هم انجام دهید تا متوجه تاثیر شگفت انگیز آن بشوید.

توضیح تصویر

 1. گرفتار اندیشه های منفی نشوید.
 2. ورزش کنید.
  1. غذای سالم بخورید.
  2. خواب کافی داشته باشید و استراحت کنید.
  3. از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنید.
  4. رابطه مثبتی با دیگران برقرار کنید.
  5. تعارض ها را سریعا فیصله ببخشید.
  6. از هوای آفتابی لذت برده و بیرون بروید.
 3. اولویت های زندگی خود را رعایت کنید.
  1. هرروز کار جدیدی انجام بدهید و خلاقیت داشته باشید.
  2. هر روز برنامه های خود را تغییر بدهید..

برگرفته از درمان سریع افسردگی مرکز مشاوره ستاره

به خودتان استراحت بدهید

اگر احساس بی حوصلگی می کنید یا فشار اتفاقات باعث شده که خسته شوید بهتر است به خودتان استراحت بدهید، به گردش بروید و کاری را انجام بدهید که دوست دارید.

این کار باعث می شود مدت کمی از مشکلات خود دور باشید تا بتوانید در مورد آن ها بهتر فکر کنید. استراحت می تواند آرامشی را در اختیار شما بگذارد که به دنبال آن بوده اید، باور کنید که پس از استراحت بهتر می توانید از پس مشکل خود بربیایید.

توضیح تصویر

در مورد مشکلات خود صحبت کنید

حرف زدن در مورد مشکل خود با اطرافیان باعث می شود که احساس آرامش بیش تری پیدا کنید و حتی ممکن است زودتر به راه حلی که می خواهید برسید.

ممکن است دیگران نظراتی داشته باشند که به فکر شما هم نرسیده است بسیاری از افراد با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند بنابراین ممکن است آن ها هم مشکلات شما را تجربه کرده باشند.

بسیاری از افرادی که افسردگی دارند احساس می کنند سربار دیگران هستند برای همین از دیگران فاصله می گیرند. ولی این کار باعث تشدید افسردگی می شود.

سعی کنید با دوستان و اطرافیان خود در مورد مشکلات خود صحبت کنید و در کنار آن از مشاور و متخصص کمک بگیرید.

روش زندگی خود را عوض کنید

سعی کنید جنبه هایی از زندگی تان را که باعث ایجاد و تشدید افسردگی می شود را تغییر دهید، این کار ممکن است در ظاهر سخت و یا حتی غیر ممکن به نظر برسد ولی اینگونه نیست.

برای این کار می توانید از کسانی کمک بگیرید که تجربه ای مشابه با شما دارند.

درمان با کمک حیوان خانگی

بعضی از افراد اعتقاد دارند که حیوان خانگی خاصیت درمانی دارد. این حیوانات مهربان و پاسخ دهنده هستند و می توانند از میزان اضطراب و نگرانی فرد بکاهند.

برگرفته از 30 راه درمان خانگی افسردگی

ویرایش شده در 2 سال قبل
جواب داده شده در سارا نظری مقدم
104 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


3

با سلام و عرض ادب. بنده فکر می کنم مفصلا در گروه برای شما این موضوع را تشریح کرده ام. ابتدایی ترین گامی که ما معمولا برای بیماران خود برمیداریم، ریشه یابی و یافتن علت می باشد. با توجه به صحبت هایی که قبلا با شما در گروه داشته ام، علت بیماری شما مرتبط با عوامل وراثتی نمی باشد و متاثیر یک رویداد خاص در زندگی شما می باشد. همچنین ظاهرا افسردگی شما دارای عمق خفیفی می باشد.

از آنجایی که بنده از ویژگی های شخصیتی شما اطلاعات چندانی ندارم، قادر به تجویز هیچ گونه دارویی نمی باشم. صرفا می توانم موارد کلی را که در درمان افسردگی به شما کمک می کند برای شما لیست کنم. لطفا به این موارد فکر کنید، تمرین به انجام کنید، و نتیجه را با ما در میان بگذارید.

1. تمرین کنید که تمرکز حواس خود را افزایش دهید.

زمانی که افسرده اید، افکاری منفی مانند آبی که از سد شکسته‌ای سرایز می‌شود به ذهن شما هجوم می‌آورد. از آن‌جا که نمی‌توانید افکار خود را تحت کنترل درآورید ترس و درماندگی شما را فلج خواهد کرد. طبق مطالعات انجام شده (توسط کتی اسپارک1) نتایج حاصله بر این مورد اشاره دارد که مدیتیشن و تمرکز حواس و متمرکز کردن ذهن بر روی سوژه‌ای خاص در لحظه باعث الهام و تقویت نگرش مثبت می‌شود و از این‌رو برای آرامش یافتن ذهن این افراد بسیار مفید و کارآمد است.

2. سعی کنید بخندید.

مطالعات نشان داده که خندیدن - حتی مصنوعی - باعث تشرح هرمون هایی در خون شده که بسیار مفید بوده و باعث کاهش افسردگی در افراد می شود.

3. افراد سمی را از خود دور کنید.

ما معمولا به کلیه افرادی که از نظر روانی تحت کنترل و درمان هستند اکیدا توصیه می کنیم که از افرادی که حامل انرژی مفنی برایشان هستن کاملا دوری کنند تا سریع تر بتوانند به سلامت کامل روحی دست یابند.

4. مواد غذایی مغذی و مفید مصرف کنید.

تاثیر مواد غذایی سالم و مفید کاملا بر روح انسان نیز تاثیر گزار می باشد. بخصوص ویتامین های D و B روح را جلا داده و باعث آرامش خاطر می شوند و کمبود آن ها گاها باعث زودرنج بودن و کم حوصلگی می شوند که متعاقبا افسردگی را در پی دارند. پس با مصرف مواد غذایی که حاوی این ویتامین ها هستند به درمان خود کمک کنید. همچنین می تواند قرص های این ویتامین ها را نیز به میزان محدود مصرف کنید.

5. خواب کافی داشته باشی.:

میزان خواب تاثیر بالای بر حال روحی انسان ها دارد . زمانی که شما خواب کافی ندارید علایم افسردگی شما بیش از قبل پدیدار خواهد بود. کمبود خواب برای شما ناخوشایند بوده و منجر به ناراحتی، غم و گاها خستگی فراوان می شود. از داشتن حداقل هشت ساعت خواب در شبانه روز مطمین شوید. تنها ها افراد کمی هستند که با خواب کمتر از هفت ساعت در شبانه روز همچنان عملکرد خوبی دارند.

6. تمرین های ورزشی روزانه داشته باشید.

ورزش روزانه می تواند تقریبا هم اندازه ی درمان های دارویی کارایی داشته باشد. ورزش باعث می شود تا سروتونین2 ، اندورفین3 و دیگر هورمون های شیمیایی بدن شما بالا رود که در نتیجه باعث می شود سلول های مغز و ارتباط بین آن ها کارایی بالاتری داشته باشد. کاری که در درمان دارویی بر عهده داروهای ضد افسردگی است. لازم نیست حتما ماراتن شرکت کنید ، حتی راه رفتن روزانه نیم ساعت تغییرات بزرگی را ایجاد خواهد نمود. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید تمرین ایروبیک نیم ساعت تا یک ساعته را در طول روزهای هفته امتحان کنید.


لطفا موارد بالا را بررسی کرده و در زندگی روزمره ی خود جای دهید. همانطور که مشاهده می کنید مواردی ساده و قابل انجام می باشند که می توانند تاثیر بسزایی در درمان سریع تر و هر چه بهتر شما داشته باشند. با ارزوی موفقیت و سلامتی.


1 کتی اسپارک - روانشناس
2 Serotonin
3 Endorphins

جواب داده شده در محدثه حامدی نسب
1266 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک