جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.


×
×
با حمایت نقدی خود در افزایش سطح کیفی خدمات لام تا کام سهیم باشید.
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

راه های رهایی از استرس و نگرانی


1
1
572

من در آینده زندگی می کنم و نمی توانم قدر لحظه هام رو بدونم دست خودم نیس یعنی فکر می کنم در آینده اتفاق بدی خواهد افتاد در حالی که نمی افتد ولی این احساس رهام نمی کنه. به این احساس می گن تو در آینده زندگی می کنی. لطفا کمکم کنید.

پزشکی مشاوره
سوال شده در sepehr nakhbafy
37 امتیاز


نظر شما چیه؟ ــ sepehr nakhbafy در 3 سال قبل

منم برای مدتی دچار زندگی کردن در گذشته بودم. بله واقعا نگرانی و غصه رو همیشه همراه خودم حس میکردم. همچنین درک میکنم که زندگی کردن در آینده هم به خودی خود استرسی برای فرد ایجاد میکنه و همونطور که خودتون هم گفتید انسان باید در لحظه و حال زندگی بکنه. پیشنهاد من اینه که برای آینده خودتون برنامه ریزی کنید (کوتاه مدت، میان مدت، بلند مدت)، این کار بهتون کمک میکنه که استرس کمتری داشته باشید و باعث میشه برای رسیدگی به برنامتون بیشتر در لحظه زندگی کنید. ــ باران عزیزالسادات در 3 سال قبل

یکمی لطفا بیشتر توضیح بدهید ــ sepehr nakhbafy در 3 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

1

مرتب کردن ذهن، اولین موردیست که بنده اکیدا پیشنهاد میکنم برای رهایی از استرس و نگرانی بهش بپردازید.

استراس در انسان عوامل مختلفی داره، کمبودها و نقصان های دوران کودکی، عدم رضایت از شرایط حال حاضر، بدون برنامه بودن و عدم شفافیت امور و رویه در آینده مواردی هستن که باعث تشویش انسانی میشن که به تبع استراس و نگرانی را برای انسان به همراه داره.

اگه بخوام صریح بگم، دوست عزیز، در آینده هیچ اتفاقی قرار نیست برای تو بیوفته که تو از الان بخوای نگرانش باشی؛ هیچ اتفاقی!

گاها ذهن انسان ها به پردازش مواردی مثل مرگ عزیزان، به سانحه های وحشتناک، موارد نامطلوب شخصی و دیگر مواردی مشابه میپردازه به صورت ناخودآگاه. شما باید سعی کنید ناخودآگاه خودتون رو کنترل کنید، و این رو بدونید که به طور طبیعی ذهن شما همیشه تحت کنترل شما نیست و این یه امر طبیعیه. صرفا شما باید سعی کنید که بیشتر کنترلش کنید. مواردی که باید در نظر داشته باشید و سعی به تمرینشون داشته باشید این ها از جمله مهمتریناش هستن:

  • برای خودت هدف گذاری کن
  • فقط یک هدف رو دنبال کن
  • ترس رو باور نکن
  • به برتری نیروی خیر باور داشته باش
  • به خودت اعتماد کن و روی خودت حساب کن
  • باور به عدالت و خیر خواهی و صلاح و راست گویی نیروی خیر داشته باش
  • در هدف متمرکز باش
  • در یک کار جدی باش

موارد بالا رو هر روز مرور کن، سعی کن بهشون فکر کنی و همونطور که گفتم توی مسیر رسیدن به هدف هات باز هم مرورشون کن و سعی کن همواره ازشون پیروی کنی. بنده از سن شما اطلاعی ندارم، ولی اگر رنج سنی شما بین 14 تا 23 سالگی هست، این حسی که شما داری تا حد زیادی طبیعیه و با گذر زمان خیلی کمرنگتر میشه. شرایط خانوادگیت هم بدون تاثیر نیست در ایجاد این حسی که داری و پیشنهاد من اینه که با خانوادت راجع بهش صحبت بکنی و در صورت نیاز، یک جلسه به پزشک روانشناس مراجعه کنی.

با آرزوی سلامتی برای شما دوست عزیز

جواب داده شده در محدثه حامدی نسب
1266 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


اقتصاد رفتاری بررسی روشهای تاثیرگذار بر رفتار کاربران
مردم همیشه به دنبال چیزهایی هستند که نمیتونن اونارو داشته باشن، و با به سادگی نمیتونن اون رو به دست بیارن.

تبلیغات تصویری


محک