جستجو در بخش : سوال جواب منابع اسلامی لغت نامه ها قوانین و مصوبات نقل قل ها
×

فرم ورود

ورود با گوگل ورود با گوگل ورود با تلگرام ورود با تلگرام
رمز عبور را فراموش کرده ام عضو نیستم، می خواهم عضو شوم
×

×

آدرس بخش انتخاب شده


جهت کپی کردن میتوانید از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید
رویداد ها - امتیازات
در حال بارگذاری
×

رویداد ها - امتیازات

برای بررسی عملکرد فعالیت و امتیازات خود باید در وب سایت وارد باشید. در صورت عضویت از بخش بالای صفحه وارد شوید، در غیر این صورت از دکمه پایین، مستقیم به صفحه ثبت نام وارد شوید.

×
×
×

دلیل درخواست بستن پست

کلیه پست هایی که جنبه تبلیغاتی داشته، محتوای اسپم و بی مفهوم در این دسته قرار میگیرند. همچنین پست هایی که به منظور گرفتن بک لینک درج می شوند شامل این مورد هستند.
حاوی مفاهیم غیر اخلاقی، سیاسی و یا توهین آمیز. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی نیاز به بررسی و یا حذف شدن دارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی با عدم جزئیات کافی و مورد نیاز. کلیه پست هایی که منظور نویسنده به وضوح مشخص نیست و نیازمند توضیحات و جزئیات بیشتر می باشند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی بی ربط با موضوعیت سرفصل کلی. کلیه پست هایی که از منظر مفهوم و مضمون ارتباطی با عنوان اصلی سوال ندارند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی دلخواه و بر پایه سلیقه. کلیه پست هایی که یک پاسخ مشخص ندارند و متوانند چندین پاسخ متفاوت و صحیح داشته باشند که کاملا مبتنی بر نظر شخصی افراد هستند در این دسته قرار می گیرند.
محتوایی در حوزه خیلی وسیع. کلیه پست هایی که از نظر محتوایی در یک حوزه ی وسیعی قرار دارند و مشخصا به یک موضوع خاصی اشاره ندارند که پاسخدهی به آن ها مستلزم تشریح مفاهیمی کلی می باشند در این دسته قرار می گیرند.
قبلا در لام تا کام مطرح شده. پست هایی که دقیقا با همین محتوا و مضمون قبلا در وب سایت لام تا کام درج شده اند، با ذکر آدرس منبع تکراری با پست حال حاضر شامل این دسته هستند. تکراری است با:
به سایر دلایل، نیازمند به بررسی توسط مدیر. به هر دلیل غیری که پست را نیازمند بررسی توسط مدیر کرده، با ذکر دلیل، در این دسته قرار میگیرد.
ارسال رای بستن

عدالت در جهان هستی


1
0
834

ایا عدالت از صفات ذاتی انسان است یا عرض خاص است ؟ و اینکه ایا صفات انسانی با توجه به تربیت تا سنین بلوغ ، میتوانند کاملا نادیده گرفته شوند و مجددا ساخته و پرداخته شوند؟

دینی فلسفه
سوال شده در mahdi Abdollahi
36 امتیاز


این سوال به همراه جواب هاش کمکی بهتون نمیکنه؟ ــ سعید غلامی در 4 سال قبل

500 کاراکتر باقی مانده

1 جواب

2

ببینید نکته ای که در اصطلاح عدالت وجود داره، ملکه نفسانی آن است. مثلاً اگر یک بار شهوت و غضب تحت عقل دربیان، دیگه نمی توان شخص را عادل نامید، بلکه عدالت فضیلتی پایدار است که افعال و صفات انسان را تعدیل می کند و اختلاف بین قوا بر طرف می شود و اتحاد و یگانگی بین آنها حاصل می شود؛ فی المثال در مسائل اخلاقی: برنامه هایی در رابطه با پرورش روح و سلامت روان آدمی است که شیوه تقویت صفات پسندیده مانند عدالت، سخاوت، شجاعت و عزت در نهاد انسان ها و مبارزه ها با صفات زشت و ناپسند مثل حسد، بخل، نفاق و... را بیان می کند.

ج2 : چطور میشود تا سنین بلوغ که خود اشاره میکنید به تربیت صفات انسانی باید پرداخته شود به یکباره نادیده گرفته شود؟! بله میشود اگر حتی یک روز از عمر طرف باقی مانده باشد این را تعمیق کرد ولی در دوره تربیت هم ابداً کنار گذاشته نمیشود؛ چراکه اصل تمارین پرداختن به آن است. کنار برود که دیگر تربیت فایده ای ندارد.

جواب داده شده در هادی کوزه کنانی
1652 امتیاز

500 کاراکتر باقی مانده


جواب شما
     
.....
×

×

جعبه لام تا کام


وب سایت لام تا کام جهت نمایش استاندارد و کاربردی در تمامی نمایشگر ها بهینه شده است.

تبلیغات توضیحی


داپ اَپ اولین پلتفرم کش‌بک در ایران
اگه میخوای از خریدهایی که میکنی، پاداش نقدی دریافت کنی داپ اَپ رو نصب کن.

تبلیغات تصویری